Co to jest Google Chrome – Definicja

Przeglądarka Google Chrome to program typu open source służący do uzyskiwania dostępu do sieci World Wide Web i uruchamiania aplikacji internetowych. Chrome jest darmowy i udostępniono go oficjalnie przez firmę Google 11 grudnia 2008 roku. Funkcje tej przeglądarki obejmują synchronizację z usługami i kontami Google, przeglądanie w zakładkach oraz automatyczne tłumaczenie i sprawdzanie pisowni stron internetowych. Posiada również zintegrowany pasek adresu/wyszukiwania, zwany omniboxem.

Przeglądarka Google Chrome

Przeglądarka internetowa Google Chrome jest oparta na projekcie open source Chromium. Google co roku wydaje kilka aktualizacji, więc rozwiązanie jest nieustannie wspierane. Przeglądarka jest dostępna dla systemów operacyjnych Windows, Mac OS X, Linux, Android i iOS. Google Chrome stosuje podejście do bezpieczeństwa w sieci oparte na tzw. piaskownicy. Każda otwarta strona internetowa jest uruchamiana jako osobny proces, co pozwala zapobiec wpływowi złośliwego kodu z jednej strony na inne (lub na cały system operacyjny komputera). Przeglądarka obsługuje też standardy internetowe, takie jak HTML5 i kaskadowe arkusze stylów (CSS).

Google Chrome to popularna alternatywa dla domyślnych przeglądarek zainstalowanych fabrycznie na komputerze, takich jak Internet Explorer i Microsoft Edge. 

Skąd i jak pobrać przeglądarkę Chrome?

Przeglądarka Chrome jest preinstalowana i gotowa do użycia tylko na Chromebookach. Jeśli używasz systemu Microsoft Windows lub komputera Apple, zobacz: Jak zainstalować lub odinstalować przeglądarkę Google Chrome. Po zainstalowaniu Chrome możesz ją otwierać jak każdy inny program na swoim komputerze. Poniżej opisaliśmy jak zainstalować Google Chrome na komputerze:

1. Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do strony pobierania Google Chrome.

2. Kliknij przycisk Pobierz Chrome znajdujący się na środku strony.

3. Po zakończeniu pobierania kliknij przycisk Uruchom lub sam pobrany plik

4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować Google Chrome.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!