Co to jest Android?

Android to system operacyjny dla telefonów komórkowych. Oparty jest on na systemie Linux i został opracowany przez firmę Google. System operacyjny (OS) Android działa na telefonach, zegarkach, w samochodach i telewizorach. Przyjrzyjmy się bliżej i dowiedzmy się, czym tak naprawdę jest Android.

Ile lat ma Android?

Android po raz pierwszy wydano w 2008 roku, a został stworzony do obsługi telefonów komórkowych z ekranami dotykowymi. Wkrótce potem pojawiła się wersja na tablety i od tego czasu język projektowania wersji na telefony komórkowe i tablety jest podobny. System operacyjny Android jest najczęściej używany na różnych platformach mobilnych na całym świecie. Do końca 2020 roku zajmie on około 75% udziałów w światowym rynku.

Android rozpoczął swoją działalność w 2003 roku jako startup o nazwie Android Inc. z siedzibą w Palo Alto. Początkowo firma zamierzała opracować system operacyjny dla aparatów cyfrowych, ale zrezygnowała z tych planów, chcąc dotrzeć na szerszy rynek. Firma Google przejęła Android Inc. i jej kluczowych pracowników w 2005 roku za co najmniej 50 milionów dolarów. Firma Google sprzedawała wczesną platformę mobilną producentom telefonów i operatorom komórkowym, wskazując jako jej główne zalety elastyczność i możliwość rozbudowy.

Jak zbudowany jest Android?

W swojej istocie Android jest mobilnym systemem operacyjnym o otwartym kodzie źródłowym, opartym na systemie Linux. Został on opracowany przez Open Handset Alliance, konsorcjum różnych firm, na których czele stoi Google. Projekt Android Open Source pozwala każdemu pobrać kod źródłowy lub przejrzeć dokumentację związaną z nowymi wersjami systemu.

Aandroid jest zbiorem komponentów oprogramowania, który jest podzielony na pięć sekcji i cztery główne warstwy, czyli:

• Jądro Linux

• Biblioteki

• Runtime Androida

• Ramy aplikacji

• Aplikacje

Co to jest funkcja Android w telewizorze?

Android w telewizorze to po prostu system operacyjny tej marki, który obsługuje nasze odbiorniki. Ten system operacyjny umożliwia korzystanie z takich aplikacji, jak Sklep Google Play, który pozwala pobierać aplikacje i gry, a także zapewnia dostęp do takich funkcji, jak Asystent Google. Jednym z głównych celów systemu operacyjnego jest zapewnienie dostępności usług strumieniowych i umożliwienie organizowania wszystkich lokalnych plików multimedialnych.

Android TV to nie to samo, co zwykły Smart TV, jaka jest więc różnica między Smart TV a Android TV? Cóż, w przypadku zwykłego smart TV użytkownik jest nadal ograniczony. Niektórzy producenci uznali, że lepiej jest używać ich inteligentnego systemu operacyjnego, który nie jest wspierany przez wielu programistów. Możesz mieć dostęp do podstawowych funkcji, ale jeśli potrzebujesz nowszych aplikacji dla swojego urządzenia lub aktualizacji, mogą one być niedostępne. W przypadku Android TV nie ma tego problemu, gdyż system jest stale wspierany przez Google.

Czy system CRM ASARI działa na Android?

Tak! Oprogramowanie dla firm ASARI CRM oraz monitor połączeń telefonicznych ASARI Tracker dostępne są na Androida. Dzięki temu można z nich korzystać ze smartfona lub tabletu, gdziekolwiek się znajdujesz.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!