Zweryfikuj najemcę z ASARI i simpl.rent

Zadbaj o bezpieczeństwo transakcji!

 
Weryfikacja najemcy

Ochrona klientów i przyszłych zysków

Potwierdź tożsamość i wiarygodność najemcy bezpośrednio w ASARI CRM

Bezpiecznie wynajmuj nieruchomości

Weryfikuj najemców zdalnie, ograniczając ryzyko

W ASARI CRM znajdziesz moduł simpl.rent, który pozwala na szybką i wygodną weryfikację najemcy. Dzięki niej możesz sprawdzić, z kim masz do czynienia i wiedzieć przed podpisaniem umowy, że dana osoba jest dla Ciebie wiarygodna. Zyskasz nie tylko pewność, ale i oszczędzisz czas, bo weryfikacja odbywa się zdalnie. simpl.rent w ASARI CRM pozwoli Ci ze spokojną głową wynająć nieruchomość i zniwelować ryzyko niewypłacalności lokatora.

Bezpieczeństwo transakcji

Jak działa weryfikacja najemcy?

W kilku krokach sprawdź z kim masz do czynienia

Weryfikacja najemcy odbywa się za jego zgodą. Wystarczy poprosić go, by kliknął wygenerowany przez simpl.rent link i przeszedł audyt w trzech krokach. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko nieuczciwych wynajmujących oraz pozbędziesz się problemów i kosztów z nimi związanych.

Sprawdź najemcę w ASARI CRM

Zobacz, na jakich poziomach zweryfikujesz klienta

Sprawdzanie tożsamości

Weryfikacja
tożsamości

Może odbyć się mobilnie i bez Twojego udziału. Osoba zainteresowana najmem można potwierdzić tożsamość logowaniem do banku, przelewem lub za pomocą wskazanego dokumentu.

Sprawdzanie zarobków

Weryfikacja
zarobków

Potencjalny najemca, by potwierdzić zarobki, może zalogować się do banku lub uwiarygodnić się przesłanymi dokumentami, np. od pracodawcy.

Historia kredytowa

Weryfikacja
historii finansowej

Najemca zostanie sprawdzony w instytucjach finansowych pod kątem zadłużenia. Są to np. Biuro Informacji Kredytowej, Związek Banków Polskich, czy Krajowy Rejestr długów.

Certyfikat najemcy w ASARI CRM

Wydanie
Certyfikatu najemcy

Przeprowadzona weryfikacja zostanie potwierdzona Certyfikatem Najemcy. Jej pozytywny wynik zwiększy bezpieczeństwo transakcji i zaufanie do Twojej firmy jako profesjonalnego partnera.

Bezpieczna transakcja dla każdej ze stron

Ochrona interesów najemcy i właściciela

Ochrona danych zgodna z RODO

Usługa bezpieczna dla wszystkich

simpl.rent spełnia wszystkie wymagania RODO i regulacje prawne dotyczące prywatności, więc nie musisz się o nic martwić. Aplikacja dba o bezpieczeństwo przekazanych informacji, stosując szyfrowanie i inne mechanizmy ochrony gromadzonych danych.

Bezpieczeństwo danych
Bezpieczeństwo zarobków

Zabezpiecz zysk dla firmy i klienta

Z simpl.rent odsuwasz zagrożenie pozyskania nieuczciwego wynajmującego.

Umowa na wyłączność

Zawieraj więcej umów na wyłączność

Twój profesjonalizm nie umknie klientom, którzy chętniej będą pracować z Tobą na wyłączność.

Wysoki standard obsługi

Oferuj najwyższym standard usług

Korzystając z simpl.rent i ASARI CRM wprowadzasz do swojej pracy najnowsze technologie i metody pracy.

Ochrona najemcy

Zapewnij bezpieczeństwo transakcji

Zyskaj w oczach właściciela

Weryfikując najemców z simpl.rent, stajesz się dla właściciela nieruchomości jeszcze ważniejszym partnerem. Dzięki Tobie może on mieć pewność, że bezpieczeństwo transakcji stoi na najwyższym poziomie, a Ty dodatkowo zabezpieczasz jego interesy w przyszłości.

Zacznij korzystać z simpl.rent w ASARI

Przetestuj za darmo narzędzie do weryfikacji najemców

5 darmowych weryfikacji

Każdy klient, który korzysta z ASARI CRM otrzyma od nas możliwość przeprowadzenia 5 darmowych weryfikacji najemców i to bez żadnych dodatkowych kosztów. Jedyne co trzeba zrobić, to uruchomić integrację z simpl.rent

Instrukcja obsługi Dowiedz się więcej

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega weryfikacja najemcy?

Weryfikacja najemcy to proces sprawdzenia tożsamości, historii kredytowej i zdolności finansowej, który jest ważny dla właścicieli nieruchomości. W ten sposób mogą sobie zapewnić większe bezpieczeństwo i pewność, że najemca jest wiarygodnym i rzetelnym płatnikiem. W wielu przypadkach już sama możliwość weryfikacji wspomniana w ogłoszeniu sprawia, że zainteresują się nim jedynie osoby o rzetelnej reputacji.

Co sprawdzić, chcąc zweryfikować najemcę przed wynajęciem mieszkania?

Aby zweryfikować najemcę, warto zrealizować następujące kroki:

  1. Sprawdź tożsamość najemcy na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.
  2. Zweryfikuj historię kredytową najemcy, korzystając np. z Biura Informacji Kredytowej (BIK).
  3. Sprawdź zdolność kredytową, prosząc najemcę o okazanie rozliczenia podatkowego z ostatniego okresu, umowy o pracę, wyciągu z banku lub innych wiarygodnych dokumentów.
  4. Poproś o referencje od poprzednich właścicieli mieszkań.
  5. Sprawdź, czy najemca nie widnieje w rejestrze dłużników, składając wniosek do odpowiedniej instytucji.

Prosta ankieta pozwala na weryfikację ważnych z punktu widzenia właściciela mieszkania kwestii.

Jak zweryfikować najemcę?

Weryfikację najemcy można przeprowadzić samodzielnie lub korzystając z pomocy zewnętrznej firmy. Jedną z najpopularniejszych oferujących kompleksową usługę sprawdzania najemcy jest simpl.rent. Ta usługa jest zintegrowana z programem dla biur nieruchomości ASARI CRM, co znacznie ułatwia przeprowadzenie audytu najemcy. Moduł simpl.rent pozwala na w pełni bezpieczną i szybką weryfikację.

Dlaczego warto skorzystać z modułu simpl.rent w ASARI CRM?

Weryfikacja najemcy z pomocą modułu simpl.rent, dostępnego w oprogramowaniu CRM ASARI, znacznie ułatwia przeprowadzenie procedury sprawdzenia. W trzech krokach można przeprowadzić kompleksowy audyt najemcy i zdecydować, czy jest osobą wiarygodną. Dzięki usłudze simpl.rent sprawdzisz tożsamość najemcy, zweryfikujesz zarobki oraz historię płatniczą i kredytową. Na koniec otrzymasz Certyfikat Najemcy z oceną kluczowych z punktu widzenia wynajmującego sektorów.

Ile kosztuje weryfikacja najemcy w ASARI CRM?

Koszt weryfikacji najemcy z wykorzystaniem modułu simpl.rent w ASARI CRM zależy od potrzeb i wybranego pakietu. Im więcej weryfikacji plan przewiduje, tym ich cena jest korzystniejsza. Pakiety są optymalnym wyborem dla biur nieruchomości, które specjalizują się w najmie. Możesz nas zapytać również o pakiet bezpłatnych weryfikacji dostępnych dla użytkowników ASARI CRM. Weryfikacja najemcy to koszt, który z pewnością może zwrócić się bardzo szybko. Tego typu usługa jest doskonałą formą promocji i zachęcenia właścicieli mieszkań do skorzystania z usług biura, które kompleksowo zadbają o interesy wynajmującego. 

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!