Wdrożenie systemu CRM

Jak to odpowiednio zrobić?

wdrożenie systemu CRM w firmie

Jak wdrożyć system CRM?

I zrobić to z sukcesem

Wdrożenie systemu CRM wymaga postawienia sobie pytania – jakie procesy w firmie chcesz usprawnić? Sprzedaż? Marketing? Obsługę klienta? Dobry system CRM zapewni to wszystko, a nawet więcej, będąc Twoim narzędziem do kierowania całym biznesem. 

Wdrożenie CRM należy starannie zaplanować i przydzielić do niego zasoby. Wprowadź do zespołu wdrożeniowego kluczowe osoby z działów marketingu, obsługi klienta, sprzedaży i innych. Zdefiniujcie wspólne potrzeby, procesy i zrealizujcie je w ramach wdrażania systemu CRM.

Dlaczego Twoja firma potrzebuje CRM?

Cały biznes w jednym miejscu na wyciągnięcie ręki

Systemy CRM dowiodły swojej skuteczności, a firmy coraz częściej sięgają po nie w swojej pracy. Najczęściej wdrażanymi systemami CRM są te oparte o chmurę. Do ich zalet zalicza się niższe koszty początkowe, tańsze utrzymanie systemu i wysoką funkcjonalność nawet dla małych firm. Jednak, co faktycznie daje stosowanie tej technologii w biznesie?

dlaczego zmienić CRM
dostęp do danych

Usprawniona komunikacja

Oprogramowanie CRM zapewnia nie tylko dostęp do wszelkich zgromadzonych w systemie informacji o firmie. Pozwala również je analizować i usprawnia ich przekazywanie między członkami zespołu.

zarządzanie procesami

Zarządzanie procesami

Zdefiniowane reguły postępowania w przypadku sprzedaży i komunikacji z klientem zapewnią wysoki standard obsługi, ułatwią optymalizowanie działań oraz pozwolą maksymalizować zyski.

bezpiecznestwo danych

Bezpieczeństwo danych

Twoje dane w systemie CRM będą zawsze odpowiednio zabezpieczone. Dzięki uprawnieniom i sterowaniu poziomami dostępu nie musisz się martwić o ich utratę lub wykradnięcie.

Strategia wdrożenia systemu CRM

Zdefiniowanie procesów, potrzeb i problemów

Wdrożenie oprogramowania CRM wymaga zapoznania się z obecnym systemem pracy i strukturą Twojej firmy. Analiza polega w dużym stopniu na zdefiniowaniu potrzeb biznesu związanych z systemem CRM oraz określeniu, jakie procesy zachodzą w Twojej organizacji. Niezależnie, czy wdrożenie systemu CRM przeprowadzasz po raz pierwszy lub zastępujesz nim mniej wydajne rozwiązanie, ważne jest dokonanie oceny systemu przez członków zespołu, których dotknie zmiana. 

Analiza pomoże zdefiniować procesy, dopasować rozwiązania do aktualnych wyzwań i pojawiających się problemów. Przygotowanie strategii wdrożeniowej wymaga krytycznego podejścia do podstawowych elementów organizacyjnych biznesu. Od jej jakości zależy nie tylko szybkość wdrożenia, ale również skuteczność implementowanych rozwiązań.

strategia wdrożenia CRM
etapy wdrożenia systemu CRM

Etapy wdrożenia systemu CRM

Twoja droga do sukcesu

Wybierając ASARI CRM, możesz liczyć na nasze pełne wsparcie. Podpowiemy Ci jak przygotować się do wdrożenia system CRM oraz jak powinny wyglądać jego kolejne etapy. Tworząc swój plan wdrożenia systemu, zastanów się jakie procesy firmowe chcesz odzwierciedlić w CRM i które działy mają z niego korzystać. Ten fundament pozwoli z powodzeniem przejść wszystkie kroki oraz zmaksymalizować zwrot z inwestycji.

wdrożenie crm - analiza przedwdrożeniowa

Analiza przedwdrożeniowa

To kluczowy, jeśli nie najważniejszy etap. On pozwoli zdefiniować potrzeby, cele i oczekiwania względem CRM.

wdrożenie crm - projektowanie procesów

Projektowanie procesów w CRM

W ramach projektowania procesów firmowych określ, jakie narzędzia, osoby i zespoły mają brać udział w ich realizowaniu.

wdrożenie crm - customizacja systemu

Dostosowanie CRM do potrzeb

Każdy biznes ma indywidualna metody działania. Nasz system możesz dostosować tak, by spełniał ich wymagania.

wdrożenie crm - przenoszenie danych

Przenoszenie danych

Migracja danych zasili system CRM w informacje niezbędne do rozpoczęcia pracy i pozwoli uruchomić testy narzędzi.

wdrożenie crm - konfiguracja raportów

Konfiguracja raportów

Odpowiednio przygotowane raporty i pulpity analityczne pozwolą monitorować skuteczność przeprowadzonych działań.

wdrożenie crm - szkolenia i edukacja

Szkolenie pracowników

Edukacja zespołu jest istotnym elementem owocnego wdrożenia. To pracownicy i poziom ich zadowolenia z nowych narzędzi będzie miarą sukcesu.

wdrożenie crm - uprawnienia i dostępy

Przyznanie uprawnień i dostępów

Po nadaniu dostępów Twoja firma może przystąpić do działania. Od tego momentu bacznie przyglądasz się, jak biznes funkcjonuje w nowych realiach.

wdrożenie crm - analiza i optymalizacja

Analiza i optymalizacja pracy

Analiza działania po wdrożeniu CRM pozwala wychwycić wszelkie problemy i wprowadzić niezbędne poprawki w procesach oraz konfiguracji narzędzi.

Wdrożenie systemu CRM w zespole

Jak rozwiać wątpliwości i przekonać pracowników?

Wdrożenie nowego systemu CRM może powodować niezadowolenie w zespole. Pracownicy mogą stawiać opór, ponieważ zmiana oprogramowania będzie im się kojarzyła z kolejnymi niepotrzebnymi zadaniami administracyjnymi. Prawda jest inna. Oprogramowanie w wielu aspektach odciąży zespół, pozwalając wszystkim skupić się na czynnościach, które bezpośrednio wpływają na sprzedaż oraz wysokość prowizji. Żeby sobie z tym poradzić, zaangażuj pracowników we wdrożenie systemu CRM. Postaw na edukację i naucz ich korzystania z nowego rozwiązania. Pokaż, że dzięki temu będą po prostu pracować efektywniej. 

wdrozenie CRM w zespole

Know how pracy z zespołem podczas wdrożenia

Dowiedz się, jak najefektywniej przekonać pracowników do nowego systemu CRM

otwarta komunikacja z zespołem

Otwarta komunikacja

Pracownik, by działał skutecznie, musi mieć poczucie sensu swojej pracy. Udowodniono to w niejednym badaniu. Jeżeli jasno odpowiesz zespołowi na pytanie “Po co nam system CRM?”, to ludzie chętniej będą w tej zmianie uczestniczyć i wspierać się nawzajem.

motywacja pracowników do zmian

Budowania zaangażowania

Wzbudzenie wśród pracowników potrzeby zmiany oprogramowania to już połowa sukcesu. Jeszcze lepiej, gdy inicjatywa wyjdzie od samego zespołu. Tobie pozostanie wtedy pokazanie zalet tym, którzy jeszcze się wahają. 

nauka obsługi CRM

Nauka obsługi

Wdrożenie CRM musi obejmować przygotowanie pracowników do obsługi nowego systemu. Zaplanuj serię szkoleń prowadzonych na różnych etapach wdrożenia systemu i daj zespołowi możliwość bieżącego zadawania pytań dotyczących oprogramowania.

wdrożenie pracownika w system CRM

Wdrożenie nowego pracownika

System CRM w procesie onboardingu

O wartości systemu CRM świadczą nie tylko jego możliwości, ale także to, jak przebiega proces wdrożenia nowego pracownika w jego obsługę. W przypadku ASARI CRM przygotowaliśmy wiele materiałów szkoleniowych, które ograniczają proces edukacji do minimum. Szczególnie polecamy nasze materiały video, które przeprowadzą nową osobę w firmie przez obsługę systemu. Warto włączyć je do swoich materiałów onboardingowych i wykorzystać do utrwalania wiedzy o narzędziach ASARI.

Szkolenia wdrożeniowe CRM

Szkolenia on-line

Przygotowaliśmy szereg szkoleń w postaci webinarów i filmów instruktażowych, które wprowadzą każdego nowego pracownika w obsługę ASARI CRM.

Instrukcja obsługi CRM

Instrukcja obsługi

Wszystkie funkcje naszych systemów są rozpisane w przejrzystej instrukcji, którą stale rozwijamy, aktualizujemy i uzupełniamy o nowe moduły pojawiające się w narzędziach ASARI. 

CRM -FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Wszystkie najczęściej pojawiające się pytania zebraliśmy w ramach FAQ. Można w nim szybko uzyskać odpowiedź na najpopularniejsze zapytania obsługowe.

koszt wdrożenia systemu CRM

Koszt wdrożenia systemu CRM

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!