Co to jest iOS?

IOS to mobilny system operacyjny firmy Apple, który działa na urządzeniach Apple iPhone, iPod, iPad, iWatch, Apple TV oraz iMac. Jego pierwotna nazwa brzmiała iPhone OS, ale wraz z wprowadzeniem iPada została ona zmieniona na iOS. System Apple iOS wykorzystuje interfejs wielodotykowy, w którym do obsługi urządzeń służą proste gesty, takie jak przesunięcie palcem po ekranie, aby przejść do następnej strony, lub zbliżenie palców, aby powiększyć obraz.

Po raz pierwszy został iOS ł zaprezentowany przez Steve’a Jobsa podczas konferencji WWDC w 2007 roku, na której przedstawiono iPhone’a. iOS jest drugą co do popularności platformą dla urządzeń mobilnych, nieznacznie ustępując jedynie systemowi Android.

Czym jest mobilny system operacyjny iOS?  

Mobilny system operacyjny iOS to oprogramowanie znajdujące się pomiędzy użytkownikiem a urządzeniem, z którego korzysta. Jego zadaniem jest interpretowanie poleceń i umożliwienie dostępu do zasobów sprzętu. Mobilne systemy operacyjne, takie jak iOS, różnią się od większości innych systemów operacyjnych, ponieważ umieszczają każdą aplikację w jej własnym środowisku, uniemożliwiając innym aplikacjom ingerowanie w nią.

Taka konstrukcja sprawia, że zainfekowanie aplikacji w systemie operacyjnym iOS przez wirusa jest prawie niemożliwe. To rozwiązanie stwarza również ograniczenia, ponieważ uniemożliwia bezpośrednią komunikację między aplikacjami.  Przykładem aplikacji działających na systemie iOS niech będzie system ASARI CRM w wersji mobilnej oraz ASARI Tracker. Dzięki temu zarządzanie firmą wykonywanie pracy i wszystko, czego potrzebujesz, możesz zrobić z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz.

Co daje iOS?

IOS ma wiele zalet, które przekonały do niego miliony użytkowników na całym świecie. Poniżej zapoznasz się z tymi najważniejszymi:

Użyteczność i obsługa

Ponieważ użyteczność jest głównym celem każdego produktu, system iOS ma doskonały UX (user experience). W porównaniu ze wszystkimi wersjami i modelami iPhone’a ma prosty i przejrzysty interfejs, który pomaga użytkownikowi łatwo i płynnie obsługiwać telefon.

Lepsza wydajność

Przy zakupie smartfona powinniśmy kierować się przede wszystkim wydajnością. Jeśli telefon zawiesza się podczas użytkowania, denerwujemy się. Liczba awarii i błędów w aplikacjach na iOS jest niższa niż w systemie Android. Z wersji na wersję wydajność iOS jest coraz lepsza.

Aparat fotograficzny

Aparat firmy Apple jest lepszy od samego początku, a jego jakość poprawia się z wersji na wersję. Czas robienia zdjęć jest krótszy, a aparat ma wbudowane funkcje edycji i filtrowania różnych kolorów i widoków. Aparat ma funkcję slow-motion, czujniki QR i wiele innych. Wszystko to dzięki dopracowaniu systemu IOS, który wydajniej niż inne przetwarza obraz z kamery cyfrowej na smartfonie.

Mniejsze wydzielanie ciepła

Im bardziej urządzenie się starzeje, tym więcej generuje ciepła. Ale iPhone wytwarza mniej ciepła, nawet gdy jest starszy. Wynika to z faktu, że system mobilny iOS ma tak napisany kod, że wydajnie zarządza on baterią i poborem energii przez urządzenia Apple.

System CRM ASARI a iOS

Nasze oprogramowanie dla firm działa na systemie iOS. Jeżeli korzystasz z ASARI CRM w wersji mobilnej lub z aplikacji ASARI Tracker, to bez problemu uruchomisz je na swoim smartfonie z nadgryzionym jabłuszkiem 🙂

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!