Co to jest URL?

URL to adres internetowy lub adres strony internetowej. Rozwijając jego skrót otrzymamy  Uniform Resource Locator. Adres URL umożliwia komputerowi odnalezienie i otwarcie strony internetowej na innym komputerze w Internecie. Przykładem adresu URL jest https://asaricrm.com/, adres URL naszej strony.

Z czego składa się link?

Link składa się z kilku elementów, a poniżej poznasz je w detalach.

http:// lub https:// – skrót “HTTP” oznacza Hypertext Transfer Protocol. Dzięki niemu przeglądarka wie, jakiego protokołu ma użyć, aby uzyskać dostęp do informacji określonych w domenie. Protokół “HTTPS” jest skrótem od “Hypertext Transfer Protocol Secure” i oznacza, że informacje przesyłane za pomocą protokołu HTTP są zaszyfrowane i bezpieczne. 

WWW – Po http lub https następuje WWW. Ten skrót oznacza World Wide Web i służy do odróżniania treści. Ta część adresu URL nie jest wymagana i może być wielokrotnie pomijana. 

asaricrm.com – po opcjonalnym wpisaniu WWW pojawia się  asaricrm.com. To nazwa domeny przypisanej do strony internetowej. Jej ostatnia część, czyli w naszym wypadku .com służy do identyfikacji typu lub lokalizacji witryny. Na przykład “.com” jest skrótem od nazwy komercyjnej, “.org” jest skrótem od nazwy organizacji, a “.pl” oznacza Polskę.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!