Ladies first, czyli kobieca strona ASARI

Podziel się treścią: FB LI TT

Róże, tulipany czy goździki? Białe, a może czerwone… A praliny karmelowe czy truskawkowe? Zdajemy sobie sprawę, że wybór prezentu z okazji Dnia Kobiet może nie być taki prosty. Dlatego dziś chcemy przypomnieć, że 8 marca to, oprócz kwiatów i czekoladek, znakomita okazja do wyrażenia uznania i podziwu dla wszystkich bliskich nam kobiet.

Szeregi ASARI zasilają 4 ambitne kobiety. Każda pełni inną rolę – tak samo znaczącą i równie ciekawą, co wymagającą. Stoją za nimi indywidualne historie, pełne determinacji i wielu osiągnięć. O ich sukcesach pamiętamy codziennie, ale w ramach tej wyjątkowej okazji chcemy przybliżyć Wam nieco ich pracę, umiejętności i zdradzić kilka ciekawostek z ich życia prywatnego.

Poznaj nasze współpracowniczki

Monika Stępień
Project Manager

Monika to serce działu Human Resources i pierwsza osoba, z którą się skontaktujesz, jeśli zechcesz dołączyć do ASARI. Zna zespół od podszewki – odpowiada za procesy rekrutacyjne, przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne, weryfikuje kompetencje i doświadczenie kandydatek i kandydatów. Wdraża rozwiązania usprawniające pracę biura, nadzoruje nowe projekty. Jest odpowiedzialna za nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z partnerami biznesowymi oraz dostawcami. Monika zajmuje się również oceną i analizą struktury organizacji, doradztwem w zakresie optymalizacji procesów biznesowych, negocjacją warunków współpracy oraz umów handlowych.

Beata Bagińska
Key Account Manager

Nasza najbardziej doświadczona opiekunka klienta – jest nieocenionym wsparciem każdego użytkownika. Dzięki niej firmy wchodzą na wyższy poziom zarządzania i sprzedaży. Gdy trafisz na nią przy wdrożeniu systemu CRM, możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach. Beata nie tylko zdefiniuje obsługę procesów biznesowych w naszym systemie, ale podpowie także co zmienić i poprawić oraz gdzie szukać optymalizacji. Oprócz sprzedaży rozwiązań ASARI, Beata zajmuje się również współpracą z partnerami biznesowymi oraz organizacją projektów szkoleniowych.

Monika Maksymiak
Frontend Developer

Za widoczną dla nas stronę systemu ASARI CRM odpowiada Monika, Frontend Developer. To właśnie ona wdraża elementy wizualne aplikacji i dba o ich aspekt funkcjonalny. Jej umiejętności sprawiają, że mamy do czynienia z atrakcyjnym dla oka i świetnie działającym oprogramowaniem. Codziennie staje się komputerowym wirtuozem – przekuwa skomplikowane kody w końcowo zgraną całość. Współpracuje z innymi członkami działu IT w celu dostarczania i wdrażania nowych funkcji systemu.

Kinga Barańska
Copywriter

Żeńskim pierwiastkiem w dziale marketingu jest Kinga, która zajmuje się copywritingiem. Bawi się słowem, ubarwia historie i pilnuje, aby każdy znak interpunkcyjny znalazł swoje miejsce w tekście. Na co dzień tworzy rozwiązania kreatywne i realizuje projekty z obszaru komunikacji marketingowej. Opracowuje treści na strony www, instrukcje, wpisy w social mediach, redaguje i weryfikuje teksty pod względem ich poprawności. Przygotowuje różne formy contentu – wpisy blogowe, artykuły newsowe, materiały ofertowe, newslettery i treści mailingowe.

Inspirujące historie sukcesu

Każda z opowieści naszych koleżanek jest inna i wyjątkowa, ale każda z nich zaprowadziła je do ASARI 🤗 Wszystkie historie pokazują ilość zaangażowania, chęci do zdobywania coraz to nowszego doświadczenia i przekonują, że nie istnieje coś takiego, jak “niemożliwe”.

Moja droga zawodowa rozpoczęła się od ukończenia studiów z psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. W trakcie nauki skupiałam się głównie na diagnozowaniu, terapii i wsparciu osób z różnymi problemami emocjonalnymi, zachowaniami lub zaburzeniami psychicznymi. To było fascynujące i satysfakcjonujące doświadczenie, które ugruntowało moje zrozumienie ludzkiej psychiki i relacji interpersonalnych. Jednak w miarę postępu mojej kariery, spotkałam wiele różnych osób, miejsc i sytuacji, które skłoniły mnie do rozważenia nowych ścieżek. Nie rezygnując z kontaktu z ludźmi, zdecydowałam się rozszerzyć pole działania i zająć się m.in. rekrutacją idealnie pasujących pracowników do konkretnych miejsc pracy. W tej roli w ASARI wykorzystuje moją wiedzę z zakresu psychologii, aby dopasowywać kandydatów do wymagań konkretnych stanowisk. To fascynujące połączenie moich wcześniejszych doświadczeń z nowymi wyzwaniami biznesowymi. Nadal wykorzystuję moje umiejętności w pracy z ludźmi, ale w zupełnie inny sposób niż wcześniej. Ta zmiana przynosi mi wiele satysfakcji i pozwala na ciągły rozwój zawodowy.

Monika Stępień, Project Manager

Jakie umiejętności dziewczyny uważają za kluczowe w ich pracy? W zależności od stanowiska różnią się one nieco od siebie, ale według nich najważniejsza jest komunikacja. Bez tego ani rusz. Kontakty z klientami, kandydatami do pracy czy po prostu relacje między współpracownikami – trzeba umieć się dogadać! Ponadto, rola Project Managera w dziale HR wymaga zrozumienia potrzeb biznesowych. Istotne jest, aby dobrze znać cele firmy i przełożyć je na wymagania stawiane nowym kandydatom. 

Kinga podkreśla, że jej praca to dużo kreatywności, a każdy projekt niesie za sobą konieczność innego spojrzenia i dobrania odpowiednich rozwiązań. Praca w dziale IT to przede wszystkim dokładność w pisaniu przejrzystego kodu oraz umiejętności analityczne: Czasem trzeba nieźle pogrzebać, rozłożyć na części pierwsze, żeby odkryć akurat ten jeden scenariusz, w którym coś nie działa – mówi Monika, nasza Frontend Developer. Z kolei dla Beaty receptą na sukces jest budowanie relacji z klientami. Trzeba umieć obserwować ich zachowania, wychwytywać potrzeby i dostosowywać do tego swoje działania.

Z wykształcenia jestem logopedą i pedagogiem, zaraz po studiach pracowałam z dziećmi z różnymi zaburzeniami. Wspominam to bardzo dobrze. Jednak któregoś dnia obudziłam się z myślą, że to jest właśnie ten czas, aby poświęcić się kreatywnej pracy ze słowem. Zaczęłam od doszkalania się i stopniowego zdobywania doświadczenia w copywritingu, tworząc artykuły edukacyjne, a później różnorodne treści marketingowe. I właśnie w ten sposób jestem w ASARI. Każda moja praca i każdy człowiek, którego spotykam w swoim życiu czegoś mnie uczy. Cieszę się, że na co dzień mogę łączyć ze sobą wiedzę z różnych dziedzin i korzystać z wcześniej zdobytego doświadczenia. 

Kinga Barańska, Copywriter

Dziewczyny wspominają też kilka sytuacji z pracy, które początkowo wydawały się być stresującym wyzwaniem, a końcowo okazały się bezproblemowe. Dla Moniki było to tworzenie modułu Automatów, ze względu na złożoność tematu – choć nie do końca bezproblemowe, to po czasie mniej straszne niż się wydawało. Gdy Kinga rozpoczęła pracę w ASARI, stresujące było dla niej szukanie pomocy u specjalistów z działu IT. Okazało się, że strach ma wielkie oczy, ponieważ koledzy tłumaczyli wszystko bardzo dokładnie, a rozmowy nie były aż takie trudne. 

Nieco podobnie sytuację opisuje Monika, gdyż trudne wydawały jej się być rozmowy z kandydatami na stanowiska techniczne. Jak mówi: “Były stresującym wyzwaniem ze względu na brak mojej specjalistycznej wiedzy, jednak z czasem odkryłam, że nie musimy być ekspertami w danej dziedzinie, aby zadać właściwe pytania, które pozwolą ocenić umiejętności i potencjał kandydata”. Beata zaznacza, że na początku jej pracy obawiała się trudnych pytań klientów na temat produktów. Jednak z czasem nabywała coraz więcej doświadczenia, przeprowadziła niezliczoną ilość rozmów, a wiedzę dotyczącą oferowanych usług ma w jednym paluszku.

Wcześniej przez wiele lat – to tu, to tam – współtworzyłam strony www wraz z całym zapleczem do ich obsługi. Wtedy też zdarzyło mi się coś przygotowywać dla ASARI, potem jeszcze trochę pracowałam w innej firmie w roli Team Leadera programistów, a później trafiłam do ASARI na stałe.

Monika Maksymiak, Frontend Developer

A oto projekt, z którego każda z naszych koleżanek jest najbardziej dumna. Zgadniecie, do kogo pasują opisane sytuacje?

 • Każde wdrożenie klienta to ciekawy projekt. Wszystkie dostarczają mnóstwo wyzwań, ale i zapewniają doświadczenie, które wykorzystuję w mojej pracy. Najwięcej satysfakcji daje mi jednak relacja, którą tworzę z klientem przy okazji współpracy. Dzięki tym kontaktom możemy później razem tworzyć jeszcze więcej ciekawych rzeczy.
 • Oczywiście ASARI CRM. Tworzymy go wspólnie, ale moja cegiełka też jest widoczna, w końcu jestem “Panią Frontend”, jak określił mnie jeden z kolegów.
 • Ten projekt nieustannie trwa i sprawia mi największą dumę. To ciągłe budowanie zespołu – ludzi, którzy nie tylko są świetnymi specjalistami w swoich dziedzinach, ale również są pomocni, wspierający i zawsze uśmiechnięci.
 • Zdecydowanie odpowiedzialność za komunikację dotyczącą naszych szkoleń dla klientów. Jest to tematyka, która łączy teorię pracy z systemem CRM oraz praktykę. Cieszy mnie fakt, że tworzone treści są zrozumiałe dla odbiorców i dzięki temu generują tak duże zainteresowanie.

Mam wrażenie, że sprzedażą i wdrażaniem narzędzi zajmuję się od zawsze. Bliski kontakt z klientem definiuje moją pracę. Nawet po wyjściu z biura nie stronię od nawiązywania nowych relacji i kolekcjonowania ciekawych doświadczeń. Możecie mnie spotkać podczas sesji medytacyjnych, w klubach networkingowych i innych inicjatywach wspierających rozwój osobisty. 

Beata Bagińska, Key Account Manager

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

Naszym wspaniałym koleżankom oraz wszystkim kobietom w dniu ich święta życzymy najlepszych chwil i cudownych wspomnień. Dużo sukcesów, spełnienia marzeń i supermocy do stawiania czoła wyzwaniom. Niech każdy dzień przynosi Wam dużo nowych możliwości i inspiracji. Pamiętajcie o swojej ogromnej wartości i bądźcie z siebie dumne 💐

Pssst… A jeśli Ty chcesz stać się częścią naszego zespołu, zajrzyj do zakładki Kariera na stronie www.asaricrm.com i sprawdź otwarte nabory. Być może to właśnie na Ciebie czekamy!

Krótkie odpowiedzi na nietypowe pytania

Gdyby moja praca była filmem, miałaby tytuł…

 • Monika, PM: “Projekt: Misja Niemożliwa – Zatrudnij i Zawładnij!”.
 • Monika, FD: “Matrix”.
 • Beata: “Mission Impossible”.
 • Kinga: “Alicja w Krainie Czarów”.

Kiedy nikt z pracy nie patrzy, lubię…

 • Monika: Wypatrywać samoloty na niebie.
 • Monika: Trochę poćwiczyć.
 • Beata: Przekąsić coś słodkiego.
 • Kinga: Słuchać głośno niemieckich piosenek.

Gdybym mogła porozmawiać z moją kawą, zapytałabym ją…

 • Monika: Jak to jest być ulubionym napojem milionów ludzi każdego dnia?
 • Monika: Czemu tak szybko się kończy?
 • Beata: Czy nie mogłaby po sobie umyć kubka?
 • Kinga: Czy kocha mnie tak samo, jak ja kocham ją?

Gdybym mogła wymienić biuro/dom na inne miejsce na świecie, pracowałabym…

 • Monika: Na statku wycieczkowym Icon of the Seas, przemierzając Morze Karaibskie.
 • Monika: Może w Bieszczadach?
 • Beata: W domu z dużymi oknami z widokiem na las.
 • Kinga: W kawiarni w centrum Wiednia.

Jeżeli moja praca byłaby jednym słowem w języku, którego nikt jeszcze nie zna, brzmiałoby ono…

 • Monika: “pracaniespodziewanka”.
 • Monika: “ugabugaklikklik”.
 • Beata: “karabadabam”.
 • Kinga: “kvantumxmelodia”.

Najbardziej nieoczekiwane pytanie, jakie kiedykolwiek usłyszałam w pracy, to…

 • Monika: “Jak Pani myśli, za ile mogę być prezesem?” (rekrutacja na stanowisko specjalisty).
 • Kinga: “Czy Pani chłopak jest przystojny?” (pytanie od pięciolatka podczas zajęć logopedycznych).
 • Beata: “Czy za to trzeba zapłacić? :)”.

Gdybyśmy tworzyły zespół superbohaterek, moją specjalną umiejętnością byłaby/byłby…

 • Monika: Perfekcjonizm, moja tarcza przed papierkową zagładą.
 • Monika: Neutralizowanie czekolady.
 • Beata: Szybkość działania.
 • Kinga: Magia, wyczarowałabym wszystko, co byłoby nam potrzebne.

Jeśli mój komputer mógłby mówić, to powiedziałby mi…

 • Monika: “Czy mogłabyś w końcu wyłączyć komunikat o aktualizacji?”.
 • Monika: “Nie tłucz w klawiaturę tak mocno, kiedy opisujesz skomplikowany problem”.
 • Beata: “Daj mi trochę odpocząć”.
 • Kinga: “Pijesz zdecydowanie za mało wody”.

Pierwsze 5 minut pracy zaczynam od…

 • Monika: Dużej, mocnej, czarnej kawy.
 • Monika: Kawy!
 • Beata: Przywitania się z zespołem.
 • Kinga: Mocnej kawki.

Cieszę się, że jestem częścią zespołu, który…

 • Monika: Jest ambitny, pomysłowy i zabawny.
 • Monika: Jest tak po ludzku fajny.
 • Beata: Dobrze ze sobą współpracuje, jest tak różnorodny i zgrany jednocześnie.
 • Kinga: Ma świetne poczucie humoru.

Podziel się treścią: FB LI TT

Chcesz wiedzieć więcej o biznesie? Śledź zmiany i zamów subskrypcję!

  Administratorem danych osobowych jest ASARI Sp. z o.o. Rozwiń.
  1. Administratorem danych osobowych jest ASARI Sp. z o.o. z siedzibą w: ul. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa („Administrator”, „ASARI”), z którym kontaktować się można poprzez adres e-mail: rodo@asari.pl.
  2. Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana wiadomość oraz dla celów marketingowych i analitycznych.
  3. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest:
   • prawnie uzasadniony interes Administratora, polegający na obsłudze korespondencji oraz prowadzeniu marketingu bezpośredniego produktów i usług własnych, w tym dla celów analitycznych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO),
   • w przypadku, jeśli jest Pani/Pan klientem ASARI, niezbędność przetwarzania w celu zawarcia i wykonania umowy zawartej z ASARI (art. 6 ust. 1 lit. b RODO),
  4. Dostęp do Pani/Pana danych będą mieć nasi pracownicy, podwykonawcy oraz podmioty świadczące usługi na naszą rzecz (tj. usługi IT i wsparcia technicznego) w zakresie koniecznym w celu obsługi korespondencji.
  5. Państwa dane będą przechowywane przez okres niezbędny do rozpatrzenia zapytania lub wniesienia sprzeciwu, a w zakresie wyrażonej zgody z art. 172 Prawa telekomunikacyjnego – do czasu jej wycofania, a w zakresie, w jakim komunikacja następuje w ramach umowy – do czasu zakończenia jej wykonywania oraz upływu okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń umownych.
  6. Przysługuje Pani/Panu prawo do:
   • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
   • wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych z przyczyn związanych ze szczególną sytuacją,
   • wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  7. Podanie danych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie będzie skutkowało brakiem możliwości udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana wiadomość. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
  8. Dane osobowe nie będą wykorzystywane do podejmowania zautomatyzowanych decyzji, w tym profilowania.

  Podejmij słuszną decyzję

  Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!