Rozwinięcie systemu prowizyjnego – motywuj pośredników do większych zarobków
Funkcja, w którą wyposażyliśmy ASARI CRM pozwoli budować ścieżkę kariery dla pośrednika oraz stworzyć jasny system prowizyjny. Dzięki temu od samego początku przedstawisz pracownikowi progi zarobkowe, które będzie mógł osiągnąć, a także zwiększysz jego zaangażowanie w sprzedaż. Przydatne, prawda? – zostań z nami i dowiedz się jak korzystać z nowej funkcji.
Rozbudowane progi prowizyjne – twórz ścieżkę kariery i motywuj do pracy
Nowe narzędzie wykorzystasz właściwie w dwóch aspektach pracy. Pierwszy z nich dotyczy stworzenia klarownej ścieżki rozwoju dla pośrednika, z którym współpracujesz. Dzięki temu taka osoba od początku będzie wiedziała, czego od niej oczekujesz i na jakie zarobki może liczyć. Jest to uczciwe podejście i na pewno wpłynie na pozytywny wizerunek Twojego biura jako rzetelnego kontrahenta. System prowizyjny stworzysz osobno dla każdego pośrednika, więc dopasujesz widełki zarobkowe do jego umiejętności i rodzaju umowy, którą zawarliście.
Drugą zaletą rozbudowania systemu prowizji w ASARI CRM jest wykorzystanie go do motywowania zespołu. Ustalenie progów zarobkowych sprawi, że pobudzisz sprzedawców do działania. Kiedy będą wiedzieli, że wkładając wysiłek w budowanie relacji z Klientami, ich prowizja wzrośnie, to tym chętniej zaangażują się w pracę. Sytuacja win-win sprawia, że wszyscy inkasują większy zysk.
Zalety i wady systemu prowizyjnego
Korzystanie z tego sposobu rozliczenia pozwala redukować koszty w Twojej firmie. Dzieje się tak, gdyż zwiększa się sprzedaż i obrót, a Ty nie musisz płacić stałego wynagrodzenia pracownikom niezależnie od ich wyników. Pamiętaj też, że wprowadzenie klarownych widełek prowizyjnych daje pośrednikom poczucie bezpieczeństwa i satysfakcję, gdy osiągną kolejne progi. Dobrym jest również, gdy mają oni wgląd w ustalone prowizje. Pozwoli to im planować swoje działania i organizować się tak, by zyskać jak największe wynagrodzenie.
Jednak rozwiązanie prowizyjne ma także pewną wadę, którą warto uwzględnić, gdy zatrudniasz nowego i jeszcze niedoświadczonego pośrednika. Jasne jest, że taka osoba potrzebuje więcej czasu na wdrożenie i wyrobienie własnych skutecznych metod sprzedaży. Jeżeli zbyt wcześnie włączysz ją w metody rozliczenia dla profesjonalistów, to taki członek zespołu może poczuć się przytłoczony. Dlatego przedstaw mu jak wygląda system prowizyjny u Ciebie, dając do zrozumienia, że będzie on stosowany po okresie szkolenia i usamodzielnienia w handlu. Będzie to niewątpliwa zachęta, a okres, zanim rozliczanie prowizyjne zacznie obowiązywać, tym lepiej zostanie wykorzystany na naukę.
Jak działa nowa funkcja w ASARI CRM?
Nową funkcję wyjaśnimy na przykładzie branży nieruchomości: Do wykorzystania masz 10 progów prowizyjnych. W każdy z nich wpisujesz procentową wartość, którą pośrednik zainkasuje od wypracowanego zysku dla Biura Nieruchomości. Ten również określasz w naszym programie, a CRM automatycznie będzie uwzględniał te wartości przy wypłacie dla Twojego pracownika. Dodatkowo wskazujesz od kiedy system prowizyjny zaczyna obowiązywać oraz jak długo ma trwać. Dla przykładu będzie on działał przez rok. Po tym czasie progi się resetują, a wszystko zaczyna się od zera.
Załóżmy, że wprowadzone są trzy progi procentowe: 40, 45 i 50% dla zysku, który Biuro zanotowało od sprzedaży nieruchomości: 10, 20 i 30 tysięcy złotych. Kiedy wraz z nowym okresem rozliczenia pośrednik zanotuje obrót przewyższający pierwszy próg i dobije do 20000, to zostanie rozliczony w następujący sposób: prowizja z 10000 zostanie uwzględniona na poziomie 40%, a z pozostałej kwoty już w progu drugim, czyli 45%. Korzystając z naszego rozwiązania, można także nie ustanawiać żadnego okresu trwania systemu. Wtedy będzie on działał stale, a gdy pośrednik osiągnie maksimum sprzedaży, to na tym poziomie wynagrodzenia pozostanie.
Podejmij słuszną decyzję
Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo