Akademia ASARI & Sandler Training wzmacnia biura nieruchomości

Podziel się treścią: FB LI TT

Pierwsza odsłona warsztatów “Zarządzanie sprzedażą w biurze nieruchomości” za nami. Ich uczestnicy otrzymali solidną dawkę wiedzy z zakresu szeroko pojętego zarządzania oraz wykorzystywania zaawansowanych narzędzi do analizy działań sprzedażowych. Podsumowujemy 6 wyjątkowych spotkań i zdradzamy, dlaczego warto wziąć udział w kolejnej edycji. Startujemy już 23 września 2021, a liczba miejsc jest ograniczona!

Zanim powiemy o tym, jak było, kilka słów o tym dlaczego…

ASARI & Sandler – łączymy siły!

Szkolenie - zarządzanie sprzedażą w biurze nieruchomości

Na rynku jest wiele szkoleń z zarządzania zespołem, strategią sprzedaży oraz coachingu. Jest również wiele systemów CRM i kursów oferujących naukę obsługi oprogramowania. Jednak, jak pokazuje nasze doświadczenie w pracy z klientem, można przejść je wszystkie, posiąść wiedzę, ale i tak nie umieć zastosować jej w swojej firmie.

Z tej przyczyny poszliśmy o krok dalej. Połączyliśmy kompetencje miękkie, będące specjalnością Sandler Training, z zaawansowaną technologią produktu ASARI CRM ver. Kameleon. Dzięki temu stworzyliśmy unikatowe szkolenie bazujące na teorii i praktyce, które natychmiast można przenieść do biur nieruchomości prowadzonych przez uczestników warsztatów. Dosłownie “wzięliśmy na warsztat” przypadek każdego uczestnika szkolenia i wspólnie z nim opracowaliśmy nowy plan działania krok po kroku. 

Kim są absolwenci Akademii i jak zdobędą rynek?  

Program Akademii ASARI & Sandler Training powstał dla tych, którzy chcą otworzyć oczy, dostosować się do stale zmieniających się warunków. Przeobrazić swoje biuro nieruchomości w nowoczesny biznes, zmienić stare nawyki działania i przygotować się na zmiany, które nachodzą!

Szkolenie dla agentów nieruchomości

Ten bezkonkurencyjny produkt szkoleniowy jest rozwiązaniem dla właścicieli małych, średnich i dużych firm oraz kadry menedżerskiej. Jednym słowem wszystkich, którzy chcą się rozwijać i poszukują nowych rozwiązań na strategię działań biznesowych w roku 2021.

Na rynku nie ma szkoleń, które podchodzą do tematu prowadzenia biznesu w sposób tak wyczerpujący.

“Na standardowym szkoleniu uczysz się, jak zarządzać ludźmi i prowadzić firmę, ale nie możesz przeanalizować tego, czy wprowadzane zmiany przynoszą efekty.

Z drugiej strony możesz mieć dobre narzędzie, ale nie potrafisz wykorzystać jego potencjału do analizy przedsiębiorstwa i rynku, by przewidzieć przyszłość swojego biznesu. A przez to wiedzieć, jak wyprzedzić konkurencję”wyjaśnia Mikołaj Stępień, CEO ASARI.

W związku z tym, że innowacyjność leży głęboko w genach ASARI, a w Sandler Training uwielbiają łamać schematy – połączenie naszych sił w biznesowym działaniu okazało się rozwiązaniem odpowiadającym na obecne potrzeby klientów. W naszym teamie zapanowała absolutna synergia!

“Idealnie połączyliśmy te dwie kluczowe rzeczy. Naukę z zarządzania firmą i zmianą oraz analizę podjętych działań. Umiejętności miękkie i technologia muszą iść w parze – jedno bez drugiego nie istnieje” – podsumowuje Mikołaj Stępień.

Analityka – sprawdzony sposób na zarządzanie przyszłością. 

Mikołaj Stępień - CEO ASARI

Współczesne zarządzanie nawet niewielką, trzyosobową organizacją wymaga inteligentnych rozwiązań, umiejętności szybkiego dostosowania się do zmian oraz dogłębnej i wielowymiarowej analizy twardych danych. Z doświadczenia wiemy, że czasem najlepsze narzędzie do gromadzenia i przetwarzania danych nie pomoże nam usprawnić działania i rozwinąć przedsiębiorstwa, jeśli nie będziemy umieli właściwie odczytać uzyskanych informacji. Barierą może być to, że ludzie boją się nowej technologii, a jak podkreśla Mikołaj Stępień:

“Analityka to ważna rzecz. Bez rzetelnie zebranych i odczytanych danych nie będziemy mogli ocenić, w jakim punkcie znajduje się nasza firma, a przez to wyznaczyć realnego celu. Z tej przyczyny nawet podstawowa wiedza z zakresu analizy jest rzeczą kluczową. Podczas tych szkoleń dajemy możliwość nauczenia się jej na przykładzie własnego biznesu – to wiele ułatwia. Praktycznie od zaraz możemy zacząć korzystać z wiedzy i wniosków, do których doszliśmy wspólnie podczas warsztatów”.

Wiemy też, że nawet sprawnie zarządzający właściciel firmy może rozbić się o wygórowane cele, jeśli sytuacja w przedsiębiorstwie go zaskoczy. Przykładów nie trzeba daleko szukać – pokazuje to choćby pandemia.

“Wiedza daje poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niej możemy też spokojnie podejmować przemyślane decyzje.”

“Dzięki dobremu CRM-owi możemy przygotować się na to, co będzie się dziać za jakiś czas. To, czego doświadczamy w naszej firmie dziś, ma swoje odzwierciedlenie w przyszłości. Mając odpowiednie narzędzia do analizy, możemy przewidywać i wyciągać wnioski odnośnie do realizacji planu. To dla nas jasny sygnał, co powinniśmy dalej robić. A im wcześniej się dowiemy, tym lepiej.” – podkreśla Mikołaj Stępień.

Mikołaj Stępień - ASARI

Idealnie połączyliśmy dwie kluczowe rzeczy. Naukę z zarządzania firmą i zmianą oraz analizę podjętych działań.

Mikołaj Stępień
CEO – ASARI

Chcesz widzieć świat po horyzont czy wolisz widok z okna?

Wykorzystanie zaawansowanej technologii w procesach biznesowych objaśniał podczas warsztatów CEO ASARI, Mikołaj Stępień, dla którego “analityka to rzecz święta”. Jego życiowa maksyma brzmi:

“Najgorzej jest nie wiedzieć”,

możecie zatem wierzyć, że dowiedzieliśmy się wiele! Przede wszystkim, jak:

ASARI TRACKER - aplikacja do monitorowania kontaktów z klientami
 • Analizować pracę zespołu, firmy i skuteczność prowadzonych działań.
 • Prognozować sprzedaż.
 • Wprowadzać automatyzację komunikacji oraz procesów biznesowych.
 • Tworzyć indywidualne, wielowymiarowe raporty odzwierciedlające specyfikę firmy.
 • Odczytywać zebrane dane i na ich podstawie podejmować przemyślane decyzje.
 • Odzwierciedlić w systemie CRM procedury i schematy pracy.
 • Wykorzystać automatyzację w życiu firmy i działaniach sprzedażowych.
 • Zarządzać w modelu Business Intelligence, Business Process Management i jak stosować je w praktyce.

Nasz innowacyjny projekt wdrożeniowy dedykowany managerom i dyrektorom sprzedaży działających w sektorze rynku nieruchomości pozwolił im dogłębnie przeanalizować bóle pozbawiające ich firmy wigoru (wzrostu). Zaproponowane rozwiązania uczestnicy mogli momentalnie przenieść na swój grunt zawodowy i realnie zmierzyć efekty działań!

Jaki jest Twój ból?

Krzysztof Rzepkowski - szkolenie

Nad częścią teoretyczną, która również miała formę bardziej konsultingową, pieczę sprawował Krzysztof Rzepkowski (Trener sprzedaży i konsultant Sandler Training).

“Ten warsztat to pierwszy krok do zmiany, która jest konieczna.”

Podczas spotkań każdy problem rozpatrywany był indywidualnie. Udało się jednak ustalić, że największe bolączki uczestników są takie same. To między innymi:

 • Brak planu i modelu zarządzania, przez co wszystko pozostawiamy przypadkowi.
 • “Bieżączka” i konieczność szybkiego działania.
 • Brak ustalonego celu i budżetu.
 • Wysoka frustracja handlowców i szefów, będąca efektem braku precyzyjnie określonego działania.
 • Brak odpowiednich kompetencji – menedżerowanie nie są nauczeni zarządzania.
 • Specyfika “rodzinnego” biznesu, który zaczął się rozrastać i narzędzia oraz sposoby zarządzania nim nie są już wystarczające.

Bardzo rzadko dowodzący organizacją zdają sobie sprawę z tego, nad czym trzeba pracować. Potwierdza to wypowiedź jednej z uczestniczek naszej Akademii:

“Te warsztaty uświadomiły mi, jak wiele rzeczy pozostawianych jest zazwyczaj samym sobie. Zaskoczyło mnie to. Na co dzień widzimy bardzo wyrywkowy obraz niby sprawnie działającej maszyny – czy to CRM-u, czy biura jako takiego. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele śrubek można przykręcić lub poluzować, żeby wszystko działało lepiej” – powiedziała nam Justyna Gontarek z New House.

W związku z wieloletnim doświadczeniem Krzysztof Rzepkowski nie ma z tym najmniejszego problemu – po krótkiej ankiecie i rozmowie jest w stanie precyzyjnie zdiagnozować ból i zaserwować gotowe rozwiązanie na jego wyeliminowanie.

Krzysztof Rzepkowski - Sandler Training

Zdaniem Krzysztofa Rzepkowskiego, jedną z największych bolączek osób prowadzących biznes jest mylne przeświadczenie, że dobry handlowiec będzie świetnym menedżerem. Niestety – przykładów potwierdzających tę regułę można ze świecą szukać!

“Z zupełnie niejasnych przyczyn szefowie wielu firm – w ciemno lub nieświadomie – zakładają, że osoba, która potrafi budować relacje z klientami i posiada wysokie kompetencje sprzedażowe ma również umiejętności zarządcze: potrafi motywować podwładnych, delegować zadania, wyznaczać cele i egzekwować ich realizację, zarządzać kompetencjami, rozwiązywać konflikty, prowadzić sesje coachingowe, czy dawać konstruktywne informacje zwrotne oraz przeprowadzać linię interwencji menedżerskiej. To trochę tak, jakby oczekiwać od wybitnego piłkarza, że będzie równie wybitnym trenerem. Tymczasem, jak pokazuje historia futbolu, podobne przypadki można policzyć na palcach jednej ręki”.

Powodzenie akcji “Sprawne Zarządzanie” uzależnione jest zatem nie tylko od właściwego wykorzystywania narzędzi, ale także ich umiejętnego wdrażania. Opór pozostałych członków zespołu może być wielki!

Krzysztof Rzepkowski - Sandler Training

Wiele osób traktuje szkołę, jako ostatni etap edukacji, a powinno jako pierwszy. Podobnie jest z tym szkoleniem – to jest początek długiego procesu, dopiero potem dochodzi do zaimplementowania zdobytej wiedzy.

Krzysztof Rzepkowski
Trener sprzedaży
i Konsultant – Sandler Training

“Jeśli mam organizację, w której nie ma właściwego zarządzania, rozwiązaniem będzie dobry system CRM. […] Wymaga on jednak wdrożenia oraz pokazania ludziom, po co go kupili. Handlowcom kojarzy się on z narzędziem do monitoringu, śledzenia aktywności. System CRM w organizacjach jest jedną z największych zmian. Zarządzanie nią jest bardzo trudne, ponieważ ludzie rzadko posiadają właściwe kompetencje” – tłumaczy Krzysztof Rzepkowski.

Zwykłe szkolenie dla kadry zarządzającej okaże się niewystarczające, jeśli nie będziemy mogli posiłkować się na nim twardymi danymi, ukazującymi obecny stan naszego biznesu.

“Potrzebne są podstawy – punkt oparcia w postaci faktów, a nie opinii. Same narzędzia miękkie do zarządzania, wyznaczania celu czy monitorowania wyniku okażą się do niczego potrzebne, gdy muszę wierzyć jedynie w to, co usłyszę od handlowca”.

ASARI & Sandler Training mają propozycję nie do odrzucenia…

Akademia ASARI & Sandler Training

“Podczas warsztatów pokazujemy, że system CRM nie jest narzędziem tortur tylko wsparciem w drodze do Twojego celu. Uczymy podpinać indywidualny cel każdej osoby na pokładzie pod cel firmowy. Wspólnie ze specjalistami z ASARI wyjaśniamy, jak analitykę, raporty i statystyki aktywności wykorzystać do planowania budżetu, pracy z ludźmi, przeprowadzania rozmowy tygodniowej czy kwartalnej, dawania informacji zwrotnej, przyjęcia linii interwencji menedżerskiej, a także przywracania wolności” – tłumaczy Krzysztof Rzepkowski.

Ideą projektu wdrożeniowego ASARI & Sandler Training było nie tylko to, by powiedzieć ludziom, jak powinni działać. W ramach pracy domowej uczestnicy wprowadzali  proponowane rozwiązania do swojej firmy. Podczas kolejnych spotkań opowiadali o napotkanych barierach, które wspólnie mogliśmy eliminować.

Jeśli chcesz dołączyć do grona wykwalifikowanych specjalistów, którzy świadomie zarządzają kompetencjami i wzrastają przy wykorzystaniu zbieranych danych – zapisz się na profesjonalne szkolenie organizowane przez ASARI & Sandler Training już dziś. Druga edycja rusza na początku maja!

Absolwenci Akademii o warsztatach

Przeczytajcie, co o naszym innowacyjnym projekcie mówią niektórzy uczestnicy warsztatów. Wiele z ich wypowiedzi trafiało do nas już podczas spotkań szkoleniowych. Wiemy od nich, że nie żałują podjętych decyzji!

Uczestnicy programu Akademia ASARI

“Szkolenie było strzałem w 10! Z pełnym przekonaniem polecam je każdemu, kto prowadzi lub zarządza biurem nieruchomości. Warsztaty, które prowadził Mikołaj Stępień, dotyczące ASARI CRM, możliwości wykorzystania go do raportowania czy automatyzacji były niezwykle ciekawe i pokazały mi niezliczoną ilość możliwości, jakie daje dokładnie przemyślany system do obsługi ofert. Jako osoba niekoniecznie mającą predyspozycje analityczne, byłam bardzo mile zaskoczona cierpliwością szkoleniowców i dużą chęcią pomocy przy zrozumieniu od podstaw, jak ważna jest analityka i ile istotnych funkcji proponuje system ASARI CRM.

Krzysztof Rzepkowski, kolejny z naszym mentorów, pokazał wiele ciekawych technik, które realnie ułatwiają rozmowy z pracownikami, ale też pomogły zrozumieć naszą misję i cel własnych działań biznesowych? Krzysiek w sposób genialny prowadzi warsztaty, które są maksymalnie ciekawe oraz łatwo przyswajalne ? Gorąco polecam zapisanie się na kolejną edycję szkolenia! Z pewnością jest to bardzo dobrze spożytkowany czas i pieniądze” – Monika Janusz, JOT-BE Nieruchomości.

“Podczas zajęć nauczyliśmy się umiejętniej obsługiwać CRM i dostosowywać go do swoich potrzeb. Uporządkowaliśmy pewne procesy, zarówno w zakresie samego systemu, jak i życia biura. Przegadaliśmy mnóstwo spraw, na które zazwyczaj nie ma czasu. Udało się odejść od bieżących problemów na rzecz spojrzenia szeroko na firmę. To pozwoliło nam uświadomić sobie swoje możliwości.

Szkolenie dla pośredników nieruchomości

Takie spotkania to poszerzenie kompetencji z zakresu CRM-u, ale także mnóstwo interesujących myśli odnośnie do sposobu prowadzenia firmy, rozmów z ludźmi i pomysłów gotowych do wprowadzenia” – Justyna Gontarek, New House.

“Warsztaty zaskoczyły mnie bardzo trafną diagnozą problemów, z jakimi borykają się biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Także tym, że właściwie w 100% podawano na nich gotowe i sprawdzone, a jak się okazuje w procesie wdrożenia, bardzo skuteczne rozwiązania tychże problemów.

To najlepsze szkolenie z kompetencji miękkich z zarządzania w połączeniu z wiedzą praktyczną i rozwiązaniami systemowymi. 100% trafiona forma i treść warsztatów. Punkt obowiązkowy dla kadry menadżerskiej, w każdym biurze pośrednictwa nieruchomości” – Maciej Maj, Doradzamy Nieruchomości.

Projekt ASARI & Sandler w liczbach

Nieoczekiwany zwrot akcji w postaci kolejnego lockdownu nie pokrzyżował naszych planów. Udało nam się zrealizować część zajęć On-line w postaci webinarów i wykładów. 

Dodatkowo zorganizowaliśmy bonusowe spotkanie, którego celem było nadzorowanie zmian i sprawdzenie, jakie rozwiązania uczestnicy warsztatów przenieśli na grunt swojej działalności.

12 biur nieruchomości,
które dzięki nam zarządzane są w SMART sposób.

3 duże potrzeby,
na których bazie zaczęliśmy tworzyć konspekt kolejnej edycji spotkań!

146 wypitych kaw,
i 73 zaparzone herbaty*.

987 zadanych pytań
i tyle samo udzielonych odpowiedzi*.

60 godzin
spotkań.

* dane szacunkowe – ze względu na przeniesienie części zajęć ze świata realnego do wirtualnego, podane dane należy traktować z przymrużeniem oka.
Kawy wypite podczas szkoleń on-line nie były wliczone w cenę kursu


Przygotuj się na zmiany w biznesie. Dołącz do Akademii ASARI & Sandler

Wejdź i dowiedz się więcej

Podziel się treścią: FB LI TT

Chcesz wiedzieć więcej o biznesie? Śledź zmiany i zamów subskrypcję!

  Administratorem danych osobowych jest ASARI Sp. z o.o. Rozwiń.
  1. Administratorem danych osobowych jest ASARI Sp. z o.o. z siedzibą w: ul. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa („Administrator”, „ASARI”), z którym kontaktować się można poprzez adres e-mail: rodo@asari.pl.
  2. Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana wiadomość oraz dla celów marketingowych i analitycznych.
  3. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest:
   • prawnie uzasadniony interes Administratora, polegający na obsłudze korespondencji oraz prowadzeniu marketingu bezpośredniego produktów i usług własnych, w tym dla celów analitycznych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO),
   • w przypadku, jeśli jest Pani/Pan klientem ASARI, niezbędność przetwarzania w celu zawarcia i wykonania umowy zawartej z ASARI (art. 6 ust. 1 lit. b RODO),
  4. Dostęp do Pani/Pana danych będą mieć nasi pracownicy, podwykonawcy oraz podmioty świadczące usługi na naszą rzecz (tj. usługi IT i wsparcia technicznego) w zakresie koniecznym w celu obsługi korespondencji.
  5. Państwa dane będą przechowywane przez okres niezbędny do rozpatrzenia zapytania lub wniesienia sprzeciwu, a w zakresie wyrażonej zgody z art. 172 Prawa telekomunikacyjnego – do czasu jej wycofania, a w zakresie, w jakim komunikacja następuje w ramach umowy – do czasu zakończenia jej wykonywania oraz upływu okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń umownych.
  6. Przysługuje Pani/Panu prawo do:
   • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
   • wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych z przyczyn związanych ze szczególną sytuacją,
   • wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  7. Podanie danych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie będzie skutkowało brakiem możliwości udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana wiadomość. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
  8. Dane osobowe nie będą wykorzystywane do podejmowania zautomatyzowanych decyzji, w tym profilowania.

  Podejmij słuszną decyzję

  Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!