Sukces jest kobietą. Dziś też ma swoje święto!

Podziel się treścią:   

Pośredniczki nieruchomości opowiadają o pracy w zawodzie pośrednika

W kwiaciarniach kończą się goździki, Panowie masowo kupują rajstopy… Znak to taki, że dziś Dzień Kobiet. Z tej okazji ASARI składa przedstawicielkom płci pięknej serdeczne życzenia. W tym roku dodatkowo postanowiliśmy pokazać Wam, że sukces jest kobietą, a nieruchomości mają jej bardzo delikatne oblicze.

W tym celu zaprosiliśmy do rozmów kobiety, które spełniają się zawodowo w tej wymagającej branży. Ich krótkie historie barwi triumf. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego bohaterki artykułu obrały taką ścieżkę kariery i na jakie przygody natrafiły podczas wchodzenia na szczyty swoich możliwości. Choć jak okazało się podczas rozmów – cel biznesowej wędrówki każdego dnia wynosi je na wyższe piętra. I nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić! Sprawdźcie, czego nasze bohaterki życzą koleżankom z branży z okazji Dnia Kobiet.

Barbara Chalińska – Moje nowe M

Barbara Chalińska - biuro nieruchomości Moje Nowe MTa historia zaczęła się od poszukiwania własnego lokum. Trudna misja znalezienia wymarzonych czterech kątów uskuteczniana była parę razy w ciągu kilku lat. Co czuła Barbara podczas poszukiwań? Adrenalinę płynącą w żyłach! Jak twierdz, przy sprzedaży nieruchomości nudzić się nie można.

Barbara postanowiła zrezygnować z pracy na etat i wziąć sprawy zawodowe w swoje ręce. Najtrudniejsze i zarazem najpiękniejsze było to, że od tego momentu „wszystko zależało od niej”. Dodatkową korzyścią jest możliwość łączenia zainteresowań z zarabianiem i życia zawodowego z prywatnym. Codzienne poznawanie nowych osób i nauka to kolejne plusy aktywności w branży nieruchomości. Dlaczego zdaniem Barbary kobietom łatwiej idzie odnalezienie się w tym sektorze?

Wielowątkowość, organizacja pracy własnej w połączeniu z niekończącym się nawiązywaniem relacji z ludźmi. Panowie, nie czytajcie! 🙂 Kobietom łatwiej wszystko to połączyć i skoordynować.

Jakie życzenia z okazji dzisiejszego święta serwuje Barbara koleżankom z branży?

Pewności siebie! Uśmiechu, uniesionej głowy, niepokorności i cudownych ludzi wokół, którzy będą Was motywować!

Niech się spełnią!

Joanna Lebiedź – Vistate Nieruchomości Lebiedź

Joanna Lebiedź - biuro nieruchomości Vistate NieruchomościJoanna na rynku nieruchomości działa już od 33 lat. Jak podkreśla, wysoki poziom świadczonych usług zapewnia firmie doskonałą reputację, ale także obopólną satysakcje – jej i klientom. Podobnie jak w przypadku Barbary, Joanna rozpoczęła działania w branży dzięki poszukiwaniom mieszkań w celach prywatnych. Z początku próbowała łączyć wiele zajęć, jednak ostatecznie miłość do nieruchomości wygrała.

Zdaniem Joanny, za sukces odpowiedzialna jest między innymi empatia, która pozwala lepiej zrozumieć potrzeby klienta.

Kobiety są z natury bardziej empatyczne, rozumiejące potrzeby klienta. Wczuwają się w czyjąś sytuację życiową. A sprzedaż nieruchomości zazwyczaj wiąże się z jakimś problemem – rozwodem czy trudnością z otrzymaniem lub utrzymaniem kredytu.

Nasza bohaterka podkreśla jednak, że wsłuchiwanie się w oczekiwania innych nie jest łatwe i trzeba najpierw odrobić lekcję pokory. I to właśnie między innymi jej życzy pośredniczkom z branży.

W tym zawodzie trzeba przede wszystkim być człowiekiem. Empatycznym, dojrzałym, ale i czujnym. […] Dobrze jest wiedzieć, jak się w tej profesji poruszać.

To całkiem dobra wytyczna, którą można potraktować w formie mapy podczas podbijania świata!

Małgorzata Podbielska – En Casa Premium Real Estate

Małgorzata Podbielska - biuro nieruchomości En Casa Premium Real EstateKolejna z naszych bohaterek przygodę z nieruchomościami zaczęła z sercem. I to dosłownie! Małgorzata Podbielska poczuła adrenalinę przy sprzedaży luksusowych nieruchomości, gdy zdecydowała się dołączyć do działań biznesowych męża. Możliwość powiązania życia prywatnego z zawodowym i wspólnego wzrastania to dla niej kolejny atut pracy w tym sektorze.

Obecnie Małgorzata realizuje się na “backstage’u” prowadzonej firmy. Dobieranie odpowiednich ludzi do stale powiększającego się zespołu, opracowywanie i wdrażanie strategii biznesowej oraz wspieranie działu marketingu to jej największe miłości w biznesie. Jak przyznaje z uśmiechem – poza mężem! 🙂 W kontaktach z kontrahentami docenia niezależność, odpowiedzialność w wywiązywaniu się z zadań i przedsiębiorczość, które jej zdaniem muszą cechować profesjonalnego agenta.

Czego poza nieustannym rozwojem, przesuwaniem swoich granic i czerpania satysfakcji z sięgania po więcej, życzy koleżankom z branży?

Radości z tego, co robią. I zdrowego dystansu, bo nie zawsze wszystko w życiu trzeba traktować zbyt poważnie!

Całkiem poważnie mówiąc – szczera prawda!

Ewelina Sadanowicz – Biuro nieruchomości LOCO Real Estate

Ewelina Sadanowicz - biuro nieruchomości LOCO Real EstateJako ostatnia słowne bukiety koleżankom z branży wręcza Ewelina Sadanowicz. Przyczyny, dla których 13 lat temu związała się ona zawodowo z nieruchomościami, potwierdzają wypowiedzi wcześniejszych bohaterek. Chodziło o prywatne poszukiwania wymarzonego lokum i trudności w trafieniu na pośrednika, który wsłuchałby się w jej potrzeby i sprostał wymaganiom. A dobra relacja to jeden z fundamentów zawodu agenta, w którym zdaniem Eweliny kobiety odnajdują się bardzo dobrze. Dlaczego?

Wielozadaniowość to dla kobiet chleb powszedni. Łącząc wiele życiowych ról, jesteśmy bardzo cierpliwe, konsekwentne w dążeniu do celu, potrafimy budować długotrwałe relacje, co w nieruchomościach sprawdza się idealnie. Poza tym każda kobieta, która lubi piękno, może czerpać inspirację z architektury oraz historii sztuki, które są nieodłącznym elementem nieruchomości. Ten wycinek naszej rzeczywistości stanowi niezwykle kolorowy wachlarz możliwości, prawda?

Racja. Podobnie jak to, że wielowymiarowość tego zawodu jest fascynująca!

W tej pracy trzeba umiejętnie łączyć wiele kompetencji typowo biznesowych, z zakresu komunikacji, nie zapominając o podstawach psychologii. Moim konikiem jest prawo, więc zgłębianie przepisów, które stanowią merytoryczną podstawę tej działalności, od początku stanowiły dla mnie nieustający impuls do rozwoju.

To jeszcze w galopującym tempie pytamy, czego Ewelina życzy z okazji Dnia Kobiet pozostałym przedstawicielkom płci pięknej, które realizują się zawodowo w tym sektorze gospodarki?

Odwagi w spełnianiu marzeń i wiary we własne możliwości!


My dodatkowo życzymy Wam wszelkiej pomyślności i śmiałości w realizowaniu postawionych sobie celów – prywatnych i zawodowych. Rozkwitajcie i czyńcie sukces (nie tylko w branży nieruchomości) jeszcze piękniejszym!

Podziel się treścią:   

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!