Co to jest Lead Management?

Lead Management, czyli po polsku zarządzanie leadami to proces pozyskiwania, kwalifikowania i pielęgnowania leadów, a następnie przekazywania ich do zespołu sprzedaży. Właściwie wdrożony Lead Management może wypełnić system CRM kwalifikowanymi, świadomymi klientami, jednocześnie pomagając zespołom sprzedaży i marketingu.

System ASARI CRM i Lead Management

Lead Management w ASARI CRM jest prosty: koncentruje się na pozyskiwaniu i utrzymywaniu leadów do momentu, w którym staną się oni oficjalnie klientami, dokonującymi zakupu lub innej interakcji. Nasz system CRM wprowadza leady do obiegu i umożliwia ich kwalifikowanie. Następnie przekazuje je przedstawicielom handlowym, którzy przekształcają je w klientów. Dodatkowo oprogramowanie dla firm od ASARI oferuje szereg cech i funkcji, które umożliwiają obsługę wszystkich obszarów, od zarządzania kontaktami po prognozowanie sprzedaży. Podsumowując nasz CRM z systemem Lead Management:

 • Tworzy ujednolicone źródło informacji, do którego mają dostęp wszystkie zespoły i pracownicy.
 • Udostępnia dane o potencjalnych klientach w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca dzięki aplikacji mobilnej.
 • Pomaga w ocenie i kwalifikacji leadów wysokiej jakości.
 • Umożliwia tworzenie odpowiednich kampanii mailingowych.
 • Pomaga zwiększyć wartość klienta w całym okresie jego życia dzięki sprzedaży spersonalizowanej.
 • Zwiększa wyniki finansowe i pomaga uzyskać przewagę nad konkurencją.

Co daje Lead Management?

Bez wdrożonego systemu zarządzania leadami, dział sprzedaży może inwestować swój czas w niekwalifikowane leady i pozwalać, aby leady gotowe do sprzedaży umknęły uwadze. Jest to podstawowy problem, gdy firma nie posiada Lead Management. Sprawdź wątki, na których zyskasz stosując zasady zarządzania lidami:

 • Skuteczne śledzenie leadów – dzięki dokładnemu śledzeniu leadów można zoptymalizować doświadczenia tych klientów, którzy są bliżsi konwersji, co pozwala na lepsze wykorzystanie czasu i pieniędzy.
 • Skuteczna pielęgnacja leadów – Leady, które są pielęgnowane za pomocą email marketingu lub innych metod, mają większe szanse na konwersję i mogą dokonać większego zakupu niż te, o które nikt się nie troszczy.
 • Lepsze filtrowanie leadów – odpowiednio ustawione filtry leadów pozwolą ograniczyć te mało wartościowe, a wyłowić te ukierunkowane na zakup Twoich produktów lub usług.
 • Większa produktywność dzięki automatyzacji – wykorzystując automatyczną dystrybucję leadów, można uporządkować je w taki sposób, aby kierować odpowiednie siły do potencjalnego zysku z kontaktów.
 • Wiedza – dane zbierane w ramach Lead Management pomogą Ci w konwersji śledzonych leadów, ale również będą stanowić mapę drogową, jak stworzyć lepszą ścieżkę klienta na przyszłość.
 • Lepsza koordynacja zespołu – narzędzie do zarządzania leadami dostarczy zespołowi mnóstwo danych na temat każdej kampanii. Te spostrzeżenia mogą pomóc działom sprzedaży i marketingu w harmonijnej pracy i w zwiększeniu konwersji leadów.
Co to jest Lead Management?

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!