Nowe okno rejestracji pracowników

Podziel się treścią:   

W oprogramowaniu ASARI zmieniło się okno rejestracji i edycji danych pracownika. Zmiany dotyczą sposobu określania pośrednika licencjonowanego, przypisywania osoby pracującej pod nadzorem pośrednika i określania czy pracownik ma być widoczny w MLS (związane z portalem Fagora.pl).

Przypominamy, że rejestracji i edycji danych pracowników może dokonać osoba z uprawnieniami administracyjnymi w panelu Administracja w zakladce Pracownicy.

Dodawanie nowego pracownika w asariWEB

1. Zmiana sposobu określania pośrednika licencjonowanego

W oknie rejestracji (lub edycji danych) pracownika w polu Licencja pośrednika udzielamy odpowiedzi TAK lub NIE na pytanie czy wskazany pracownik posiada numer licencji.

W przypadku wybrania opcji TAK poniżej pojawi się dodatkowe pole do wpisania numeru licencji pośrednika tego pracownika.

Edycja danych pracownika w asariCRM

2. Zmiana sposobu przypisywania osoby pracującej pod nadzorem pośrednika.

Jeśli przy polu Licencja pośrednika wybierzemy NIE poniżej pojawi się dodatkowa komórka, w której będzie można przypisać pracownika do jednego z licencjonowanych pośredników. Tym samym osoba ta stanie się osobą pracującą pod nadzorem wskazanego pośrednika.

Dane pracownika w asariWEB

Poprawne wypełnienie powyższych pól sprawi, iż w trakcie dodawania oferty program automatycznie wypełni pole Pośrednik odpowiedzialny zawodowo.

Jeśli dany pracownik nie będzie przypisany do żadnego z licencjonowanych pośredników, to nadal będzie mógł w trakcie dodawania oferty ręcznie wypełnić pole Pośrednik odpowiedzialny zawodowo.

Należy pamiętać, iż na portale nieruchomości, do systemów MLS i tym samym na portal Fagora.pl eksportowanę są dane pośrednika odpowiedzialnego, który zostanie wskazany w oknie dodawania oferty.

Przypisywanie pracownika do oferty w ASARI

3. Określanie czy pracownik ma być widoczny w MLS (związane z portalem FAGORA.pl)

Opcja ta została wprowadzona głównie ze względu na kwestię prezentacji na portalu FAGORA.pl pracowników, którzy w Państwa biurach pełnią funkcje administracyjne np. Informatyk biura, administrator biura, pracownicy działów finansowych itp. Można zablokować wysyłanie ich danych poprzez wybranie opcji NIE w polu Pracownik widoczny w MLS.

Będzie to skutkować tym, że:

a. pracownik nie będzie widoczny dla innych w MLS – tym samym jego dane nie będą eksportowane na portal FAGORA.pl;

b. nie będzie miał dostępu do ofert innych biur w Systemie MLS;

c. nie będzie mógł publikować ofert w Systemie MLS.

Widoczność pracownika agencji nieruchomości w MLS

Podziel się treścią:   

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!