Co to jest Poczta Thunderbird?

Poczta Thunderbird to jeden z najpopularniejszych klientów e-mail. Trafił na rynek 28 lipca 2003 i od razu przypadł do gustu użytkownikom. Thunderbird dostępny jest w wersjach na Windows, Mac OS, Linux oraz Android. Można z niego korzystać również na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i tablety, więc jest w praktyce uniwersalny. Dzięki temu pocztę można obsługiwać w różnych ekosystemach, stale pracując z tym samym adresem e-mail. Poczta Thunderbird działa w oparciu o silnik Gecko, który sprawia, że jest ona szybsza.

W lipcu 2012 roku Mozilla postanowiła przekazać program pocztowy Thunderbird społeczności internetowej. Dzięki temu jego kod źródłowy jest otwarty i każdy może zaimplementować  Thunderbirda na własne potrzeby. Przypadnie to szczególnie do gustu firmom, które chcą stworzyć dopasowanego do siebie klienta pocztowego. Firma Mozilla odpowiada jedynie wydawanie biuletynów bezpieczeństwa, by wspierać ochronę wiadomości e-mail.

Jak skonfigurować Thunderbird i Pocztę ASARI?

Program pocztowy Thunderbird obsługuje protokoły POP3, SMTP, IMAP, LDAP, NNTP, więc bez problemu można go skonfigurować z większością serwerów e-mail. Jeżeli masz Thunderbird’a i jednocześnie Pocztę ASARI, to bez problemu możesz odbierać pocztę na komputerze. O tym jak to zrobić dowiesz się z instrukcji ASARI.

Thunderbird jako komunikator internetowy

Co ciekawe program pocztowy Thunderbird możesz wykorzystać także jako komunikator internetowy. Mozilla wyposażyła go bowiem w integrację z Facebookiem, XMPP, Twitterem, IRC. Użyjesz go także jako czytnika grup dyskusyjnych i kanałów informacyjnych RSS i Atom.

Program do poczty Mozilla – co jeszcze oferuje?

Mozilla wyposażyła program pocztowy Thunderbird w filtr spamu. Jest to bardzo ważne rozwiązanie, które istotnie ogranicza przenikanie niechcianych wiadomości do głównej skrzynki. Dodatkowo znajdziesz tam moduł sprawdzania pisowni, co na pewno ułatwi tworzenie tekstów bez błędów. Dla wszystkich swoich produktów producent przewidział także zmianę wyglądu. Dzięki temu program do poczty Mozilla dopasujesz wizualnie do swoich preferencji, używając motywów (themes). Na koniec zostały: dodatki (extensions lub Add-ons). Są to programy, które zwiększają możliwości poczty Thunderbird o np. kalendarz, narzędzia językowe, czaty i inne.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!