Co to jest Firefox?

Firefox to bezpłatna przeglądarka internetowa, która po raz pierwszy trafiła do użytkowników 23 września 2002 roku. Nazywała się wtedy Mozilla Browser. Z kolei właściwy Firefox został wydany 9 listopada 2004 roku i od tego momentu możemy korzystać z tej przeglądarki.

Mozilla Firefox stał się popularną alternatywą dla Microsoft Internet Explorer, gdy użytkownicy szukali przeglądarki, która lepiej chroniłaby ich przed oprogramowaniem szpiegującym i złośliwymi witrynami.  Firefox znajduje się wśród czterech najchętniej używanych tego typu rozwiązań, będąc obok Google Chrome, Apple Safari i chińskiej UC Browser.

Jak zainstalować Firefox?

To proste, wystarczy wejść na stronę producenta, pobrać plik, który znajduje się pod tym linkiem i rozpocząć prostą instalację. Dostępne są wersje do pobrania dla systemów operacyjnych Windows, macOS X, Linux, iOS oraz Android.

Czym jest Firefox Quantum?

Począwszy od wersji 57 wydanej 14 listopada 2017 roku, Firefox pojawia się w odmianie Quantum. Pojawiła się ona dla komputerów stacjonarnych, podczas gdy wersje mobilne przeglądarki wykorzystują nowe funkcje wyglądu o nazwie kodowej Photon UI. Firefox Quantum jest prawie dwa razy szybszy niż stare wersje Firefoxa, ponieważ w czasie przeglądania potrzebuje mniej pamięci RAM. Oferuje też większe bezpieczeństwo, dlatego, że jego duże fragmenty zostały napisane od nowa przy użyciu języka Rust. Jest on rodzimym językiem programowania systemowego Mozilli.

Mozilla Firefox – zalety

Fakt popularności Firefoxa wynika z tego, że ma on wiele zalet, które użytkownicy doceniają. Oto te najważniejsze:

  • Bezpieczeństwo – Firefox przywiązuje wagę do bezpieczeństwa przeglądarki, wprowadzając różne funkcje, które chronią przed wirusami, programami wyłudzającymi dane i szkodliwymi witrynami. Posiada rozbudowaną blokadę wyskakujących okienek i silne protokoły uwierzytelniania, powstrzymujące przed włączeniem wirusowego kodu.
  • Rozszerzenia i motywy – Mozilla Firefox zapewnia lepsze wsparcie dla rozszerzeń przeglądarki, motywów i wtyczek, które zgodnie z wymaganiami użytkownika zmieniają funkcje i wygląd przeglądarki.
  • Łatwe dostosowywanie – Najważniejszą zaletą przeglądarki Mozilla Firefox jest łatwość dostosowywania jej do własnych potrzeb. Można go pobrać bezpłatnie i współgra on z różnymi urządzeniami. 

Przeglądarki internetowe są narzędziami wykorzystywane m.in. do pracy w systemach CRM oraz programach dla biur nieruchomości działających w chmurze.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!