Co to jest Opera GX?

Opera GX to specjalna wersja przeglądarki Opera, która dedykowana jest graczom. Stworzona w 2019 roku dla użytkowników systemu Microsoft Windows oraz macOS. Dostępna w wersji mobilnej.

Oprócz standardowych funkcji przeglądarki Opera, Opera GX posiada funkcje przeznaczone dla graczy. Opera GX oferuje więcej ustawień z zakresu zużycia procesora, pamięci RAM czy prędkości przesyłania i pobierania. Opera GX integruje się z takimi platformami, jak: Twitch, Discord, WhatsApp, Messenger czy Instagram. Od 2023 roku zarówno Opera, jak i wersja dla graczy korzysta z narzędzi AI. Przeglądarka ma także wbudowaną stronę GX Corner, gdzie znajdują się nadchodzące wydania gier. 

Opera a Opera GX – różnice

Największa różnica między przeglądarką Opera a Opera GX jest ukierunkowanie tej drugiej na indywidualne potrzeby graczy. Opera GX od standardowej wersji różni się przede wszystkim możliwością personalizacji ustawień w celu zwiększenia wydajności i zasobności systemu. Przeglądarka Opera GX kładzie też nacisk na graficzne i dźwiękowe aspekty, jak np. zintegrowana ścieżka dźwiękowa zmieniająca się w zależności od aktywności użytkownika czy spersonalizowane ustawienia graficzne przystosowane do gier.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!