Praca w pandemii spowalnia Twój biznes? Poznaj ASARI CRM i odzyskaj pełną kontrolę!

Podziel się treścią: FB LI TT

Praca w firmie podczas pandemii

Rok 2020 to ogromne zmiany w biznesie. Główną przyczyną jest oczywiście koronawirus – praca w biurze staje się pieśnią odległej przyszłości, a pozyskiwanie nowych klientów niezłą ekwilibrystyką. Do tego jeszcze dochodzą problemy z zarządzaniem ludźmi wykonującymi swoje obowiązki zdalnie, niepokój związany ze spadkiem dochodów oraz utratą kontroli nad przedsiębiorstwem, które nie było przygotowane na covidowy obrót sprawy. Co z tym zrobić?

Śledź zmiany, automatyzuj procesy i zarządzaj ludźmi online

Zmiany w biznesie wymagają zmian w postrzeganiu firmy oraz jej funkcjonowaniu. Niezależnie od jej rozmiarów – może być mała, średnia lub duża. Ważne, by przystosowała się do sytuacji na rynku i potrafiła wyjść z niej obronną ręką. A może nawet i na niej skorzystać.

By było to możliwe, trzeba być SMART. I to SMART przenosić także na biznes.

Według raportu „Digital Challengers”, który został opublikowany przez McKinsey&Company, gospodarka cyfrowa w naszym kraju rosła w tempie 18,4% w okresie od stycznia do maja bieżącego roku.

Zmieniający się model funkcjonowania to wyzwanie dla gospodarki, pracowników i zarządzających – zmiany w biznesie 2020 są więc konieczne dla sprostania nowym okolicznościom i stawianym przez nie wymogom.

To bezpośrednio emanuje na postrzeganie roli kompetencji cyfrowych i danych w ramach zarządzania organizacją.

Jakie jest Twoje zadanie, jako przedsiębiorcy w tym procesie? Baczne śledzenie zmian i dopasowywanie do nich swojego biznesu. Jesteś na to gotowy?

Business intelligence – co to jest?

Oprogramowanie Business IntelligenceOstatnio mówi się o nim sporo. I trudno się dziwić – zmieniająca się sytuacja gospodarcza, zawirowania na rynku pracy, przeniesienie biura do domu oraz utrudniony kontakt z klientem wymagają inteligentnych rozwiązań, które pozwolą nam znowu kontrolować sytuację w firmie. Business Intelligence (BI) to także to, co dzieje się w sieci. Nie ukrywajmy, że obecnie dotarcie do klienta polega nie tylko na analogowych spotkaniach i wykonanych telefonach. To cały proces oparty na nowoczesnych algorytmach i umiejętności wyciągania prawidłowych wniosków, zwany analityką biznesową. Jeśli chcesz przegonić konkurencję – musisz podążać za zmianami.

BI to sprytny sposób przekształcania zbieranych w systemie danych w informacje, między innymi o finansach, pracownikach, zasobach materialnych, czy przebiegu procesów w organizacji oraz na linii firma – klient.

Uzyskane informacje możemy wykorzystać do usprawnienia procesów (wewnątrz i na zewnątrz firmy), wyszukiwania słabych ogniw i przeciwnie – wybierania sposobów działania, które przynoszą realne korzyści. Inteligentny biznes polega także na odpowiednim wyciąganiu wniosków z raportów, w celu prognozowania wyników sprzedaży, tworzenia różnych scenariuszy działań i sprawdzania postępu w wywiązywaniu się z postawionego celu.

Wszystko to w szerszej perspektywie przekłada się na zwiększenie kontroli i naszą konkurencyjność, a co za tym idzie – zyski. Finalnie mówimy o wzrastaniu w biznesie – w łatwy sposób.

Twój CRM – pomoże Ci odzyskać kontrolę w biznesie.

Zmiany w biznesie 2020 roku nie oszczędziły nikogo. Choć może być to pocieszające dla przedsiębiorcy, który czuje niemoc uporządkowania swoich działań, nie będzie to antidotum na problemy jego firmy.

Pikujące zyski ze sprzedaży, trudność pracy w trybie zdalnym, brak narzędzi umożliwiających zarządzanie ludźmi online – to są wyzwania, które postawił przed nami rok 2020.

Możesz jednak obrócić powyższe problemy w zalety i przekuć je na zyski.

Jeśli Twoje przedsiębiorstwo ma przetrwać czasy pandemii – musisz podążać za zmianami w biznesie. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzony program do zarządzania firmą, który pozwoli:

 • usprawnić jej funkcjonowanie;
 • zautomatyzować procesy i realizację procedur;
 • polepszyć kontakt z klientem (potencjalnym i już pozyskanym) i rozbudować bazę;
 • bezpiecznie przechowywać dane z poszanowaniem wymogów RODO;
 • zbierać informacje i tworzyć raporty, które pozwolą analizować pracę firmy, prognozować wyniki i wprowadzać optymalizacje;
 • monitorować wyniki pracowników i wyznaczać im cele;
 • przyspieszać działania sprzedażowe i ulepszać komunikację marketingową;
 • zarządzać majątkiem firmy (materialnym i niematerialnym).

ASARI CRM ver. Kameleon – kompleksowe narzędzie odpowiadające na potrzeby Twoje firmy.

System CRM dla firmyPraca w pandemii to ograniczony kontakt z klientem, w wielu przypadkach nawet przeniesienie biura do domu. Ma to również swoje plusy, jednak drugą stroną medalu są ogromne bolączki takie jak: odbieranie telefonu od klienta lub odpisywanie na służbowe maile z klockami Lego na klawiaturze. Ale zarządzanie ludźmi online i utrzymanie w ryzach przedsiębiorstwa jest osiągalne. Trzeba tylko zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.

Z pomocą przychodzi CRM ASARI ver. Kameleon. Jego nazwa nie jest przypadkowa, gdyż z łatwością dopasowuje się do potrzeb każdej firmy. To profesjonalne oprogramowanie dla firm umożliwia nam między innymi:

 • system sprzedaży online – parę kliknięć i gotowe. Możesz wysyłać automatyczne prośby o rekomendacje do klientów, ustawiać przypomnienia kontaktu w celu zaproponowania dodatkowych produktów, odzwierciedlać ścieżki obsługi oraz zbadać poziom satysfakcji z transakcji. Do tego jeszcze w łatwy sposób tworzyć profesjonalne i przyjemne dla oka materiały marketingowe (ulotki, broszury, prospekty i oferty).
 • lepszy kontakt z klientem – możesz dowolnie klasyfikować swoich klientów, w celu dopasowywania do nich ofert lub komunikatów podczas akcji marketingowej. CRM ASARI pozwoli też prześledzić historię wcześniejszych transakcji i odpowiednio zabezpieczyć wszystkie dane. Pomoże Ci również rozbudowywać bazę!
 • tworzenie prognoz sprzedażowych – W ASARI CRM możesz odtworzyć całą ścieżkę obsługi zamówień i na jej podstawie tworzyć lejki, które pozwolą Ci prognozować sprzedaż. Dzięki temu dowiesz się, ile zarobisz, jaki czas jest potrzebny, by sfinalizować kontrakt oraz jak zwiększyć liczbę transakcji. To pomoże usprawnić zarządzanie czasem i budżetem.
 • zwiększenie kontroli – w dobie pracy online funkcja podwójnie cenna. Tu uwadze poleca się nasz ASARI Tracker, będący mobilnym asystentem sprzedaży. Handlowiec doceni funkcje pozwalające na uszczelnianie i przyspieszenie procesu obsługi klienta oraz tworzenia bazy kontaktów i zamówień. Spodoba mu się także analiza jakości i skuteczności połączeń z jednoczesną możliwością wprowadzania optymalizacji. Pracodawca natomiast chętnie skorzysta z opcji obserwowania kroków pracownika, by w razie potrzeby służyć mu wsparciem. Sparowanie Trackera z systemem CRM ASARI ver. Kameleon pozwala na wygodną pracę na telefonie oraz komputerze.

Komfort pracy online i w terenie – najważniejsze dane zawsze pod ręką

System CRM pozwoli nam utrzymać w ryzach procesy wewnątrz organizacji oraz te stykające się ze światem zewnętrznym. Praca z obsługą klienta nadal wymaga licznych spotkań i rozmów telefonicznych, dlatego warto wspomnieć o tym, jak wykorzystać ASARI Tracker w codziennych zadaniach.

Wymierną korzyścią jest szybkie poszerzenie bazy – ASARI Tracker to ponad 200% więcej kontaktów i ponad 60% więcej zapytań ofertowych. Co to oznacza w praktyce? Zwiększenie szans na finalizację transakcji i wzrost zysków.

Praca w pandemii stawia przed nami zupełnie inne wymogi – to z reguły praca z domowego biura, która uniemożliwia pracodawcy sprawdzenie faktycznych działań swoich pracowników. Na szczęście jesteśmy do niej przygotowani, jak nigdy w historii.

Mobilna aplikacja dla firmNasz produkt ASARI Tracker to specjalne narzędzie zaprojektowane do ułatwia zarządzania ludźmi w terenie. Gromadzi dane odnośnie działań jednostek podejmowanych w ramach obowiązków – mamy tu na myśli choćby rejestr połączeń, ich cel, długość oraz efekt.

Analiza podejmowanych przez pracowników aktywności pozwoli ocenić, które z nich przynoszą najlepsze rezultaty. Może okazać się, że klienci wcale nie są chętni do zawierania umów podczas rozmów telefonicznych i zdecydowanie częściej finalizują transakcję podczas spotkań na żywo. Posiadając taką wiedzę będziesz mógł zmienić system pracy i zoptymalizować jej efekty!

Nowa funkcja oznaczania źródeł połączenia to możliwości mierzenia efektywności i skuteczności kanałów marketingowych – od teraz będziesz wiedzieć, jakie sposoby dotarcia do potencjalnego klienta sprawdzają się najlepiej.

Dodatkowo narzędzie pozwala tworzyć notatki i sprawdzać, czy był to ponowny kontakt w ramach wzmocnienia relacji z klientem lub zaproponowania mu dobrej oferty. Ponadto rejestruje czy pracownik wykonał połączenie mające na celu poszerzenie bazy, czy był to kolejny etap na drodze do sfinalizowania transakcji.

Tracker jest więc więcej niż aplikacją do śledzenia lokalizacji pracownika i monitoringu połączeń, to także personalny asystent i doradca dla sprzedawcy, pomagający mu w codziennych zajęciach.

Okaże się też nieoceniony dla samego pracownika, dla którego praca poza biurem nie musi należeć do najwygodniejszych. Nie mając pod ręką komputera i kalendarza czasem ciężko przypomnieć sobie szczegóły transakcji oraz oczekiwania dzwoniącego do nas między spotkaniami klienta. ASARI Tracker “wyrzuca” listę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi dzwoniącego na ekran naszego telefonu. Dzięki temu szybko przypomnimy sobie, czego ma dotyczyć rozmowa, co zwiększa nasz profesjonalizm w oczach klienta. A jego ocena jest bezcenna!

Wszystkie dane przechowywane będą w jednym, bezpiecznym miejscu, a stworzone na ich bazie raporty pozwolą nam odpowiedzieć na pytanie: co i jak robić, by usprawnić pracę.

Inteligentne oprogramowanie dla firm to dobra zmiana – niezależnie od czasów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, doskonale wiesz, jak ważne jest kontrolowanie wszystkich organów tworzących organizm firmy. Czuwanie nad jej właściwym działaniem to profilaktyka przed wystąpieniem dysfunkcji, które mogą negatywnie wpłynąć na stan prowadzonej działalności.

Jeśli będziesz śledzić zmiany i dostosowywać się do sytuacji, jesteś w stanie zapobiec wielu chorobom dławiącym firmy – zwłaszcza teraz, w czasach, w których zmiany w biznesie stały się faktem.

Nasza recepta? Zadbaj o inteligentne rozwiązania w firmie, stwórz pracownikom model według, którego będą pracować, określ jasno wytyczone cele i pracuj z nami!

SMARTYOURBUSINESS

Podziel się treścią: FB LI TT

Chcesz wiedzieć więcej o biznesie? Śledź zmiany i zamów subskrypcję!

  Administratorem danych osobowych jest ASARI Sp. z o.o. Rozwiń.
  1. Administratorem danych osobowych jest ASARI Sp. z o.o. z siedzibą w: ul. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa („Administrator”, „ASARI”), z którym kontaktować się można poprzez adres e-mail: rodo@asari.pl.
  2. Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana wiadomość oraz dla celów marketingowych i analitycznych.
  3. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest:
   • prawnie uzasadniony interes Administratora, polegający na obsłudze korespondencji oraz prowadzeniu marketingu bezpośredniego produktów i usług własnych, w tym dla celów analitycznych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO),
   • w przypadku, jeśli jest Pani/Pan klientem ASARI, niezbędność przetwarzania w celu zawarcia i wykonania umowy zawartej z ASARI (art. 6 ust. 1 lit. b RODO),
  4. Dostęp do Pani/Pana danych będą mieć nasi pracownicy, podwykonawcy oraz podmioty świadczące usługi na naszą rzecz (tj. usługi IT i wsparcia technicznego) w zakresie koniecznym w celu obsługi korespondencji.
  5. Państwa dane będą przechowywane przez okres niezbędny do rozpatrzenia zapytania lub wniesienia sprzeciwu, a w zakresie wyrażonej zgody z art. 172 Prawa telekomunikacyjnego – do czasu jej wycofania, a w zakresie, w jakim komunikacja następuje w ramach umowy – do czasu zakończenia jej wykonywania oraz upływu okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń umownych.
  6. Przysługuje Pani/Panu prawo do:
   • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
   • wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych z przyczyn związanych ze szczególną sytuacją,
   • wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  7. Podanie danych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie będzie skutkowało brakiem możliwości udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana wiadomość. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
  8. Dane osobowe nie będą wykorzystywane do podejmowania zautomatyzowanych decyzji, w tym profilowania.

  Podejmij słuszną decyzję

  Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!