Jak zorganizować firmowe Święta? 6 sprawdzonych sposobów i 1 niezbędne narzędzie!

Podziel się treścią:   

Organizacja świąt w firmie

Coraz bliżej Święta. Nim dopadnie nas świąteczna gorączka, postarajmy się podejść do tematu trochę z przymrużeniem oka. To się przyda – zwłaszcza na koniec tego roku.

Przystrojenie firmy krzewem, zamówienie świątecznych smakołyków i prezentów… Sporo tego! Kluczem do sukcesu będzie współpraca i perfekcyjna organizacja.

Tak się składa, że wszechstronne zastosowanie systemu CRM można wykorzystać także podczas przygotowywania się do przyjęcia świątecznego. W końcu powodzenie misji uzależnione jest od zaangażowania i planowania. Planowania. I jeszcze raz… planowania! A ten system ma to w małym, wirtualnym paluszku.

Poniżej nasze 6 kroków do świątecznego sukcesu.

Organizacja wyposażenia w firmy w programie CRMKROK 1. Podsumowanie stanów magazynowych

W pierwszej kolejności musimy sprawdzić, czy stan bombek i lampek nie uległ zmianie. Nie zapominajcie o ozdobnym czubku – z nim zawsze były problemy.

Sprawdzenie stanów magazynowych nie musi być Mission: Impossible. Zapomnijcie o godzinach spędzonych w zimnej hali garażowej czy ciemnej piwnicy – to zbyt creepy!

Zróbcie sobie dobrą kawę, odpalcie ASARI CRM i z poziomu fotela zerknijcie w wirtualne kartony modułu Wyposażenie. Wszystko jest na swoim miejscu? Wiadomo, gdzie i czego szukać? Niczego nie brakuje? Wspaniale. W takim razie można realizować kolejne punkty z listy TO DO!

Planowanie zadań z systemem CRMKROK 2. Planowanie

CRM pomoże nam ustalić zadania, stworzyć harmonogram prac, zintegrować go z kalendarzem Google i trzymać w ryzach projekt Święta 2020.

Wszystkie ręce na pokład i działamy! Michał może wziąć na swoje barki (i to dosłownie) zakup i transport choinki. Do tego zadania podepniemy samochód firmowy (przyda się do transportu), misję dla Kasi i Beaty – wybór odpowiednich bombek i przystrojenie drzewka pójdzie im świetnie. Szczęśliwie dziewczyny nie będą tracić czasu na przeszukiwanie wszystkich kartonów – w zadaniu określimy dostępny asortyment. I godzina pracy z głowy!

Gdzie jest ten Michał i świąteczne drzewko?! Chwila, jest ASARI TRACKER… Zaraz zobaczymy na mapie, czy nie stoi gdzieś w korku. Może znowu zahaczył o cukiernię i się trochę zasiedział!

Automatyzacja marketingu w oprogramowaniu CRMKROK 3. Automatyzacja marketingu

Wszyscy ochoczo przystąpili do realizacji świątecznych zadań, a oferta do klienta sama się nie wyśle! Może jednak?

Oczywiście!

Dzięki automatyzacji marketingu osoba zainteresowana naszym produktem lub usługą otrzyma maila z ofertą skrojoną na miarę, bez odrywania nas od czubka. Choinki – rzecz jasna. W końcu są rzeczy ważne i ważniejsze!

Jedno zapytanie klienta włącza szereg działań, które przedstawią mu bliżej portfolio firmy lub nawet zaproponują najciekawsze rozwiązania. Mało tego – w czasie, gdy Ty będziesz zajadać się karpiem i łazankami, system może wysłać kolejną wiadomość z zapytaniem, czy prospekt spotkał się z zainteresowaniem lub, czy potrzebne są dodatkowe informacje!

System CRM dla działów kadrowych HRKROK 4. HR

Tu mieści się siedziba dowodzących świąteczną akcją. W wirtualnych szafkach systemu CRM leżakują listy pracowników – wiemy, kto jest obecny i może przystąpić do działania.

Dodatkowo rzućmy okiem na stanowiska i dopasujmy kompetencje do zakresu odpowiedzialności. W grę wchodzi Wigilia – tu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Odepniemy go dopiero po smacznej kolacji 🙂

KROK 5. Analiza i raport

Analityka w systemie do zarządzania firmą

Masz coś na sumieniu? Bój się! Przed finałem akcji Święta 2020 pomocnicy Mikołaja poddadzą Twoje działania dogłębnej analizie. Czy zadania były wykonywane z należytą starannością? Terminowość to Twoje drugie imię? A co z tymi cukierkami, które wyjadasz koleżance z szafki?!

Tu nic się nie ukryje, a wszystko w formie notatek powędruje do okrągłego Pana w czerwonym wdzianku. Zobaczymy, kto był grzeczny i dostanie od niego prezent, a kto obejdzie się smakiem! W szerszej perspektywie będziemy mogli na bieżąco raportować wykonane świąteczne zadania i oceniać uzyskane efekty. Chwileczkę… Gdzie ten Michał z choinką!? Niech ktoś go zlokalizuje!

W takim razie pora się szykować. A, jeszcze wcześniej szybko wysyłamy wiadomość do wszystkich pracowników biura:

Komunikacja z poziomu systemu CRMKROK 6. Komunikacja

Check lista:

  • Choinka? Ubrana, stoi w kąciku biura.
  • Sala konferencyjna? Również przystrojona!
  • Jedzenie i prezenty? ASARI Tracker podpowiada, że Robert jest z nimi w drodze.

W ramach bonusowego prezentu świątecznego Mikołaj ogłosił Wigilię dniem wolnym od pracy. Hurra! Jego dobre serce zasługuje na pierniki w podzięce 🙂

Nie zapominamy też o komunikacji z klientami. CRM pomoże nam wysłać wirtualną kartkę z ruszającym się Rudolfem – pyk i gotowe!

Ostatni rzut oka na ekran telefonu i Trackera. O… kurczę! Wszyscy są już na miejscu – czekajcie na mnie, już lecę!

Podziel się treścią:   

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!