Co to jest SAP?

Oprogramowanie SAP, czyli Systems Applications and Products, to powszechnie stosowane rozwiązania do planowania zasobów przedsiębiorstwa, czyli ERP. SAP tworzy scentralizowany system dla firm, który umożliwia każdemu działowi i pracownikowi dostęp do wspólnych danych i  współdzielenie ich w celu stworzenia wydajnego środowiska pracy dla każdego w firmie. SAP jest najczęściej używanym oprogramowaniem ERP na rynku i zawiera setki w pełni zintegrowanych modułów, które obejmują niemal każdy aspekt zarządzania przedsiębiorstwem.

Co to jest ERP?

Planowanie zasobów przedsiębiorstwa, znane jako ERP, to system aplikacji, który umożliwia firmom zarządzanie podstawowymi funkcjami biznesowymi z jednego miejsca. Sprzedaż, marketing, zaopatrzenie, zasoby ludzkie i inne działy mają możliwość komunikowania się i planowania między sobą za pośrednictwem systemu ERP. SAP to oprogramowanie wchodzące w zakres ERP.

Do czego wykorzystywany jest system SAP?

Oprogramowanie SAP sprawdza się w tych organizacjach, które wykorzystują pamięć obliczeniową do przetwarzania dużych ilości danych. Ponadto oprogramowanie SAP obsługuje również zaawansowane technologie, takie jak uczenie maszynowe czy Ai. SAP służy do całkowitego połączenia ze sobą wszystkich części przedsiębiorstwa, co buduje jeden inteligentny pakiet na platformie cyfrowej.

SAP jest uważany za największego dostawcę usług w chmurze. To oprogramowanie ma ponad 230 milionów użytkowników w chmurze i oferuje ponad 100 rozwiązań obejmujących wszystkie operacje biznesowe. Bardzo częstym problemem dla organizacji jest powtarzanie się danych podczas ich gromadzenia. Firma SAP stara się wyeliminować ten problem, korzystając z wielu funkcji oraz sztucznej inteligencji. Oprócz tego SAP udostępnia funkcje biznesowe poprzez centralizację zarządzania danymi. Przedsiębiorstwa mogą przyspieszyć przepływ pracy, aby zwiększyć produktywność, efektywność operacyjną i zyski.

Kto korzysta z oprogramowania SAP?

SAP nie jest przeznaczony dla osób pracujących pracującym indywidualnie, ponieważ jest to drogie oprogramowanie. Dlatego SAP jest odpowiedni dla firm korporacyjnych i przedsiębiorstw, które chcą osiągnąć swoje duże cele. Wiele międzynarodowych firm o zasięgu globalnym, takich jak Apple czy Coca-Cola, korzysta z systemu SAP w swoich systemach. Nie ma więc wątpliwości, że SAP pomaga właścicielom firm w ich działalności. Prawie każda globalna firma na różnych kontynentach korzysta z tego systemu ze względu na jego skalowalne możliwości.

Co to jest SAP?

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!