Czym jest przeglądarka Brave?

Przeglądarka Brave pozwala użytkownikom korzystać ze stron internetowych, wyświetlać treści online i uruchamiać aplikacje internetowe. Twórcą tego programu jest Brave Software, a on sam trafił do odbiorców w styczniu 2016 roku.

Firma będąca wydawcą tej przeglądarki została współzałożona przez Brendana Eicha, twórcę JavaScript i współzałożyciela Mozilli. Ważną cechą Brave jest fakt, że ta przeglądarka domyślnie blokuje reklamy i inne elementy śledzące online. Nie można na to liczyć w przypadku innych tego typu rozwiązań, co do Brave przyciągnęło wielu użytkowników.

Brave blokując reklamy i śledzenie nie tylko dba o prywatność użytkowników, ale też przyśpiesza przeglądanie stron WWW, skracając czas ich ładowania. Brave pobiera tylko niezbędne elementy stron internetowych, więc ładuje się znacznie szybciej niż inne przeglądarki, takie jak Chrome Docenią to osoby, które mają tendencję do otwierania wielu kart.

Czy przeglądarka Brave jest darmowa?

Tak, przeglądarka Brave jest darmowa i możesz ją pobrać ze strony producenta.

Czy Brave jest bezpieczna?

Brave to przeglądarka internetowa, która wyróżnia się swoją wyjątkową bezpieczeństwem na tle takiej konkurencji jak Google Chrome czy Firefox. Udało się to uzyskać dzięki zastosowaniu zaawansowanej ochrony prywatności. Dodatkowo ta przeglądarka internetowa całkowicie usuwa dane przeglądania po zamknięciu sesji.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że Brave zarządza plikami cookie, co uniemożliwia im śledzenie i zbieranie danych osobowych użytkowników.

Przeglądarka Brave blokuje skrypty stron, chroni przed identyfikacją na podstawie odcisków palców i umożliwia całkowite blokowanie reklam. Posiada również wbudowany menedżer haseł. Brave wspiera również instalację większości rozszerzeń opartych na Chromium, co dodatkowo podnosi jego funkcjonalność.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!