Back Office – co to jest i czym się zajmuje?

Back Office to część firmy, która odpowiada za niezbędne wsparcie techniczne i dokumentację dla Front Office. Pracownicy Back Office wykonują zadania związane z przetwarzaniem i zarządzaniem danymi w ramach projektów realizowanych przez Front Office, takie jak prowadzenie księgowości, przechowywanie dokumentacji i kontrola zgodności z przepisami. Jednak w zależności od firmy Back Office może zajmować się także działalnością informatyczną, księgową, finansową itp.

Co to jest Back Office?

Back Office nie jest nastawione na zajmowanie się klientami, a stanowi kręgosłup firmy, ponieważ obsługuje kilka funkcji, które są ważne dla jak najlepszego przedstawienia organizacji klientom przez Front Office. Przykładem działania Back Office niech będzie bank. W tym przypadku Back Office nazwiemy takie działy, jak informatyka, operacje, kadry, księgowość i zgodność z przepisami. Pełnią one funkcje, które w większości koncentrują się na przetwarzaniu lub wspieraniu Front Office. Jak widać, ci pracownicy tworzą systemy informatyczne, utrzymują bazy danych, zajmują się finansami firmy i poszukują nowych kandydatów na stanowiska.

Czym zajmuje się Back Office?

W skład Back Office wchodzą asystenci administracyjni, pracownicy działu kadr i księgowości. Kluczowe znaczenie dla powodzenia działań zaplecza mają także działy informatyczne i technologiczne. W firmie świadczącej usługi finansowe główną rolę odgrywa technologia w postaci analityki predykcyjnej i algorytmów. 

Back Office – co to jest i czym się zajmuje?

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!