Co to jest Front Office?

Front Office jest twarzą i głosem firmy. To dział firmy zajmujący się obsługą klientów: obsługa klienta, czy sprzedaż. Czasem również eksperci branżowi, którzy świadczą usługi doradcze, uznawani są za część działań front office firmy. Funkcje biura obsługi klienta generują na ogół większość przychodów z działalności.

Front Office – definicja

Front office to dział firmy, który ma bezpośredni kontakt z klientami, np. pracownicy działu finansów korporacyjnych w firmie świadczącej usługi finansowe.

Termin “Front Office” pojawił się w dziedzinie egzekwowania prawa na początku XX wieku. Osoby skazane za przestępstwa lub zaangażowane w działalność przestępczą czasami określały główne biuro policji, lub biuro detektywistyczne mianem “front office“. Działo się tak, ponieważ była to najwyżej położona placówka organów ścigania na danym obszarze. W latach 30. XX wieku znaczenie terminu “front office” uległo zmianie. Zaczęto go używać głównie w odniesieniu do najważniejszych pracowników w firmie, takich jak kadra zarządzająca i kierownicza.

Za co odpowiedzialny jest Front Office?

Front Office to działy firmy odpowiedzialne za generowanie jej przychodów. W ich skład zazwyczaj wchodzą handlowcy oraz każdy zespół sprzedaży. Czasem zdarza się także, że jest to dział marketingu, ale tylko w konkretnych przypadkach. Wszystkie działania Front Office są zaplanowane tak, aby ułatwić klientom dokonywanie transakcji i świadczenie usług. Front Office nazywany jest twarzą firmy.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!