Co to jest Marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny to model sprzedaży, w którym otrzymuje się prowizję za promowanie produktu lub usługi danej firmy. Partner afiliacyjny otrzymuje wynagrodzenie za dostarczenie określonego rezultatu głównemu sprzedawcy.  W taki sposób funkcjonuje m.in. program partnerski ASARI, którego szczegóły poznasz, odwiedzając zakładkę partnerstwo.

Najczęściej wynikiem partnera dla firmy jest sprzedaż, ale czasem marketing afiliacyjny może wynagradzać za leady, kliknięcia na stronie WWW lub pobranie aplikacji. Przystąpienie do programów partnerskich jest zazwyczaj bezpłatne, dlatego nie generują one kosztów początkowych. Jeśli dobrze wykonasz swoją pracę, ta możliwość może przekształcić się z pobocznego zajęcia w dochodowy pomysł na biznes, przynosząc ci solidny dochód.

Afiliacja, czyli marketing afiliacyjny i programy partnerskie

Na czym polega Afiliacja?

Afiliacja polega na polecaniu produktu lub usługi poprzez udostępnianie go na blogu, platformie mediów społecznościowych, w podcaście lub na stronie internetowej. Partner programu afiliacyjnego otrzymuje prowizję za każdym razem, gdy ktoś dokona zakupu za pośrednictwem unikalnego linku powiązanego z jego rekomendacją.

Jak zacząć zarabiać na afiliacji?

Żeby zacząć zarabiać przeczytaj te kilka kroków, które przybliżą Ci jak to zrobić:

  • Zdecyduj się na platformę – możesz prowadzić marketing afiliacyjny na każdej platformie: YouTube, FB, Instagram, LinkedIn itd. Ważne, by dobrze zastanowić się, gdzie zdobędziesz najwięcej odbiorców.
  • Wybierz swoją niszę – czasy, gdy można było działać na szerokim rynku, minęły. By marketing afiliacyjny odniósł sukces postaw na niszę. Aby mieć jak największe szanse na sukces, postaw na niszowość. Wybierz temat, który koncentruje się na konkretnej kategorii. Utrzymywanie ścisłej tematyki może ułatwi Ci zbudowanie bardziej skoncentrowanej publiczności i potencjalnie pomóc Ci w uzyskaniu lepszej pozycji w wyszukiwarkach. Pamiętaj także, by dopasować tematykę do programu afiliacyjnego.
  • Znajdź programy partnerskie, do których możesz dołączyć – analizuj, analizuj i jeszcze raz analizuj. Szukaj takiego programu afiliacyjnego, w którym najlepiej będziesz się czuć.
  • Stwórz angażującą treść – jeżeli Twoja strona partnerska ma odnieść sukces, to musisz tworzyć ciekawe treści. Dotyczy to filmów, wpisów na bloga, podcastów, czy postów. Wysokiej jakości treść sprawi, że zdobędziesz szerszą publikę, a tym samym zwiększysz ilość kliknięć w linki afiliacyjne.
  • Zwiększ ruch na swojej stronie partnerskiej – zastosuj zasady marketingu SEO, zbuduj listę mailingową, bądź zaangażowany w social mediach lub opłać reklamę. Wtedy więcej ludzi Cię zobaczy.
  • Zdobądź kliknięcia na Twoje linki partnerskie – umieść linki tak, by były dobrze widoczne dla czytelników bloga. Opowiadaj w swoich filmach, że link jest w opisie i warto go kliknąć. Niezależnie od medium musisz nakierować swojego odbiorcę na Twoją afiliację.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!