Co to jest shareware?

Shareware to oprogramowanie komputerowe, które jest rozpowszechniane bezpłatnie na zasadzie próby. Jego idea zakłada, że użytkownik może chcieć zapłacić za nie w późniejszym czasie. Niektórzy twórcy oprogramowania oferują wersję shareware swojego programu ze wbudowaną datą wygaśnięcia. Zazwyczaj po 30 dniach użytkownik nie ma już dostępu do programu.

Co to znaczy shareware?

Shareware oznacza, że użytkownicy mogą korzystać z tego oprogramowania bez żadnych kosztów. W odróżnieniu od rozwiązania open source shareware nie daje prawa do czytania lub modyfikowania kodu źródłowego. Użytkownicy nie mogą rozpowszechniać tego oprogramowania. Można powiedzieć, że jest to oprogramowanie o zamkniętym kodzie źródłowym.

System CRM jako shareware

System CRM jest dostępny niejako w wersji shareware. Chodzi w tym przypadku o okres testowy, który jest darmowy. Trwa on zazwyczaj od tygodnia do dwóch tygodni i umożliwia użytkownikom zapoznanie się z tym rozwiązaniem, jakim jest oprogramowanie dla firm klasy CRM. W myśl idei shareware dostępny jest także program dla biur nieruchomości.

Co to jest licencja jednostanowiskowa?

Licencja pojedynczego użytkownika pozwala na zainstalowanie produktu na ustalonej liczbie komputerów, z których będą korzystać określeni użytkownicy. Dla każdego użytkownika (maszyny) obowiązuje inny kod licencyjny. Kod pojedynczego użytkownika może być zastosowany do dwóch oddzielnych maszyn używanych przez tego samego użytkownika (np. jedna maszyna do pracy, jedna maszyna do użytku domowego).

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!