Oracle – co to jest?

Oracle jest produktem informatycznym marki o tej samej nazwie. Jest to system zarządzania relacyjną bazą danych (RDBMS). Obsługuje on dowolne modele danych oraz posiada różne edycji swoich programów: Standard Edition, Enterprise Edition, Express Edition i Personal Edition. Produkty Oracle są skalowalne i bezpieczne oraz charakteryzują się wysoką wydajnością w porównaniu z innymi bazami danych dostępnymi na rynku.

Oracle jest wielomodelowym systemem zarządzania relacyjną bazą danych, który przeznaczony jest głównie do obliczeń sieciowych i hurtowni danych. Jest to jeden z najpopularniejszych wyborów wielu przedsiębiorstw na świecie, które szukają ekonomicznych rozwiązań do zarządzania aplikacjami i danymi. Obsługuje język SQL jako język zapytań służący do interakcji z bazą danych.

Co to jest relacyjna baza danych?

Relacyjna baza danych to odmiana bazy danych, która przechowuje i udostępnia powiązane ze sobą punkty danych. RDBMS oparta jest na modelu relacyjnym (intuicyjnym), czyli prostym sposobie reprezentowania danych w tabelach. W relacyjnej bazie danych każdy wiersz w tabeli jest rekordem o unikalnym identyfikatorze zwanym kluczem. Kolumny tabeli zawierają atrybuty danych, a każdy rekord ma zazwyczaj wartość dla każdego atrybutu, co ułatwia ustalenie relacji między punktami danych.

Oracle jako firma

Jest to jedna z najstarszych firm dostarczających rozwiązania do zarządzania bazami danych. Oracle zawsze koncentrowało się na wymaganiach przedsiębiorstw i uwzględniała najnowsze trendy technologiczne, jednocześnie wprowadzając nowe. Na przykład najnowsza baza danych Oracle jest dostępna również w chmurze Oracle Cloud, co wpisuje się w aktualne trendy. Oracle oferuje użytkownikom możliwość wyboru spośród różnych edycji baz danych, które odpowiadają ich potrzebom, aby zapewnić efektywne pod względem kosztów rozwiązanie.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!