Co to jest Elasticsearch?

Elasticsearch to wyszukiwarka zbudowana na bazie serwera HTTP Apache Lucene. To rozwiązanie typu open source, które jest opracowane w języku Java. Elasticsearch jako silnik wyszukiwania w czasie rzeczywistym osiąga znacznie szybsze odpowiedzi niż klasyczne rozwiązania. Zamiast przeszukiwać tekst bezpośrednio, przeszukuje indeks. Dodatkowo wspiera wyszukiwanie pełnotekstowe, które jest całkowicie oparte na dokumentach zamiast na tabelach czy schematach.

Jak działa Elasticsearch?

Elasticsearch działa dzięki wykorzystaniu wielu oddzielnych “węzłów”, które nie są połączone wspólnymi zasobami danych. Dzięki temu jest to architektura samowystarczalna i niezależna, więc może szybko odpowiadać na zapytania użytkowników. Struktura danych wykorzystywana przez Elasticsearch to taka, która wykorzystuje indeks odwrócony. Indeksy odwrócone z założenia pozwalają na sprawne prowadzenie wyszukiwania pełnotekstowego w dowolnej bazie danych. Jest to istotna cecha, która stanowi kluczową część potężnego zestawu funkcji wyszukiwarki.

Korzyści z wykorzystania Elasticsearch

Oferując niskie opóźnienia, Elasticsearch jest w stanie zwrócić wyniki do użytkownika z minimalnym opóźnieniem. Główną korzyścią z tego, że Elasticsearch jest wysoce dostępny, jest to, że system jest w stanie działać nieprzerwanie, ponieważ aplikacja jest uruchamiana w oddzielnych strefach. Oznacza to, że jeśli jedna ze stref lub węzłów przejdzie w stan offline, użytkownik nadal będzie mógł nieprzerwanie korzystać z Elasticsearch dzięki innej strefie lub “węzłowi”.

ASARI CRM też ma Elasticsearch

Nasz system CRM wykorzystuje Elasticsearch do przeszukiwania bazy danych. Dzięki temu wszystkie informacje, które zawiera oprogramowanie dla firm od ASARI są wygodnie i szybko wyświetlane użytkownikowi. Informacje z kontaktów, firm nieruchomości lub szans są grupowane osobno, co dobrze wpływa na ich czytelność. Wyszukiwarka Elasticsearch ASARI zaznaczy dodatkowym tłem frazę, którą wpisano, co sprawi, że wygodnie odnajdziesz poszukiwane informacje.

Czy Elasticsearch jest darmowy?

Elasticsearch jest darmowy i można go pobrać z internetu. Jednak nie jest to oprogramowanie open source w pełnym rozumieniu tego słowa. Dzieje się tak dlatego, że nie każdy może swobodnie modyfikować kod wyszukiwarki w dowolny dla siebie sposób.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!