Co to jest Safari?

Safari to przeglądarka internetowa stworzona przez firmę Apple. Jest ona domyślnym narzędziem do korzystania z internetu dla systemu OS, iOS, na komputerach Mac, MacBook oraz urządzeniach mobilnych iPhone i iPad. Safari została pierwotnie opracowana dla systemu OS X i została wydana jako publiczna beta w dniu 7 stycznia 2003 roku.

Przeglądarka Safari jest ona oparta na otwartym silniku WebKit. Jej użytkownicy szczególnie cenią sobie możliwość synchronizacji z chmurą, uruchamiania trybu przeglądania prywatnego oraz korzystania z Menedżera pobierania. Istnieje również możliwość personalizacji Safari i dodawania kolejnych funkcji poprzez instalację darmowych rozszerzeń.

Liczba użytkowników tej przeglądarki na całym świecie rośnie z roku na rok. Według Statcounter, w grudniu 2020 roku Safari była drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie, obejmując 19,25% udziału w rynku. Co ciekawe, w grudniu 2020 r. OS X był 4. najpopularniejszym systemem operacyjnym (7,08% udziału w rynku na świecie)

Czy można mieć Safari na Windows?

Obecnie nie jest dostępna wersja dla systemu Windows – wersja dostosowana do tego oprogramowania operacyjnego działała tylko od 2007 do 2012 roku.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!