ChromeOS – co to jest?

ChromeOS to wydany w 2011 roku system operacyjny od firmy Google oparty na Gentoo, przeznaczony do korzystania z aplikacji internetowych online oraz offline. Jest domyślnie instalowany na urządzeniach mobilnych, głównie na Chromebookach. Główną aplikacją ChromeOS jest przeglądarka internetowa Google Chrome. Prosty i intuicyjny interfejs sprawia, że system idealnie sprawdza się zarówno do zwykłego korzystania z sieci, jak i prac biurowych.

Funkcje ChromeOS

Do głównych funkcji ChromeOS można zaliczyć:

  • wszystkie aplikacje w jednym miejscu pod jednym przyciskiem,
  • dostęp w trybie offline,
  • prosta konfiguracja,
  • wbudowane zabezpieczenia antywirusowe,
  • wbudowane aplikacje rozrywkowe.

Czy można zainstalować ChromeOS?

Aby posiadać ChromeOS na urządzeniach starszych lub takich, które nie są Chromebookami, należy zainstalować ChromeOS Flex. Jest to najnowsze rozwiązanie od Google, mające na celu przedłużenie życia starszego sprzętu i promowanie bardziej zrównoważonego podejścia do technologii. ChromeOS Flex oferuje doświadczenie podobne do ChromeOS i można go zainstalować na większości urządzeń, które spełniają minimalne wymagania sprzętowe.

Czy ChromeOS jest płatny?

System operacyjny ChromeOS jest płatny. Jest on domyślnie przypisany do urządzenia Chromebook w ramach licencji. Z kolei wersja ChromeOS Flex jest darmowa i można ją bezpłatnie zainstalować na swoim urządzeniu.

ChromeOS – co to jest?

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!