Co to jest Zapier?

Zapier to platforma internetowa, która pomaga zautomatyzować przepływ pracy poprzez łączenie aplikacji i usług, z których korzystasz. Pozwala to na automatyzację zadań bez konieczności samodzielnego budowania integracji. Dzięki temu nie musisz także zatrudniać specjalisty, który wykona taką integrację za Ciebie. 

Jak działa Zapier?

Najlepiej działanie platformy Zapier przedstawić na przykładzie. Założmy, że prowadzisz mały sklep internetowy i dodałeś do niego nowy produkt. Wraz z pojawieniem się go w sklepie Zapier opublikuje go na Facebooku, czy Instagramie. Oczywiście zrobi to automatycznie. Wystarczy zintegrować system sklepowy, który posiadasz z social mediami.

Robi to poprzez umożliwienie tworzenia “Zapów” (zautomatyzowanych przepływów pracy), które składają się z wyzwalacza i jednej lub więcej akcji. Po skonfigurowaniu i aktywowaniu nowego Zapa będzie on uruchamiał swoją akcję za każdym razem, gdy wystąpi zdarzenie wyzwalające.

Jak rozpocząć pracę z Zapier?

Aby korzystać z programu Zapier, należy utworzyć konto w serwisie. Możesz założyć jego darmową wersję i korzystać ze 100 zadań miesięcznie. Po wybraniu wersji płatnej otrzymasz pełny dostęp do dowolnej ilości integracji i działań.

Do czego używa się Zapier?

Ideą tego narzędzia do automatyzacji jest pomoc w tworzeniu inteligentnych i dostosowanych do potrzeb użytkownika przepływów pracy. Zapier oszczędza czas i pozwala skupić się na niepowtarzalnych elementach pracy. Ponieważ każdy ma inne aplikacje lub usługi, z których korzysta, Zapier oferuje integrację z tysiącami rozwiązań. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój program jest wśród nich, sprawdź wszystkie aplikacje, z którymi integruje się Zapier na stronie serwisu.

Zapiera użyjesz do wielu różnych rzeczy. Możesz od razu udostępniać swój nowy post na LinkedIn, dodawać wydarzenia z kilku aplikacji do Kalendarza Google. Możesz nawet otrzymywać powiadomienia na Slacku o otrzymaniu wiadomości e-mail z załącznikiem, który zostanie automatycznie pobrany do Dropbox. Możliwości się praktycznie nieograniczone, więc warto wybrać to narzędzie.

Integracja API w ASARI CRM

System CRM od ASARI jest również wyposażony w narzędzie do integrowania danych przez API. Dzięki temu do naszego oprogramowania dla firm podłączysz np. narzędzia marketingowego lub inne przydatne aplikacje. Dodatkowo można zintegrować program CRM ASARI z innymi stronami WWW. Bez przeszkód prześlesz także do ASARI dane z zewnętrznych baz, obsługując klientów z jednego miejsca.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!