Co to jest wykres Gantta?

Wykres Gantta to narzędzie do zarządzania projektami, które pomaga w planowaniu i tworzeniu harmonogramów każdej wielkości. Najbardziej przydatne jest w upraszczaniu złożonych i skomplikowanych zadań. Wykresy Gantta istnieją już od prawie stu lat, a zostały wynalezione przez Henry’ego Gantta, amerykańskiego inżyniera mechanika, około 1910 roku.

Do czego służy wykres Gantta?

Wykres Gantta pozwala utrzymać realizację zadania na właściwym torze w przypadku dużego zespołu i wielu czynników. Harmonogramy i zadania w zarządzaniu projektami są przekształcane w poziomy wykres słupkowy, pokazujący daty rozpoczęcia i zakończenia, a także zależności, czyli to, jaka część zadania jest wykonywana na danym etapie oraz kto jest właścicielem zadania. Dzięki temu, że wykres ma postać słupkową, można szybko sprawdzić postępy poszczególnych osób i zadań. Można łatwo zobaczyć m.in.:

    • Wizualne przedstawienie całego projektu,

    • Ramy czasowe i terminy realizacji wszystkich zadań,

    • Związki i zależności między poszczególnymi działaniami,

    • Etapy projektu

Rozwiązania do zarządzania projektami, które integrują wykresy Gantta, dają menedżerom wgląd w obciążenie pracą zespołów, a także w ich aktualną i przyszłą dostępność, co pozwala na dokładniejsze planowanie.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!