Co to jest VPN?

VPN to wirtualna sieć prywatna, która zapewnia większe bezpieczeństwo podczas łączenia się z Internetem. Działa ona niezależnie od tego, gdzie się przebywa i z jakiej sieci się korzysta. Sieć VPN maskuje adres IP podczas korzystania z Internetu, dzięki czemu aktywność w sieci pozostaje prywatna, a tożsamość bezpieczna.

Wirtualna sieć prywatna została po raz pierwszy opracowana przez firmę Microsoft w 1996 roku jako sposób na bezpieczny dostęp zdalnych pracowników do wewnętrznej sieci firmy. Po podwojeniu wydajności firmy, inne przedsiębiorstwa zaczęły przyjmować tę praktykę. Korporacyjne sieci VPN umożliwiające pracę zdalną są obecnie standardowym elementem w biznesach na całym świecie.

Biznesowa sieć VPN

Biznesowa sieć VPN to dokładnie to połączenie VPN wykorzystywane przez firmy i inne organizacje w celu bezpiecznego połączenia ich zdalnych pracowników i oddziałów z aplikacjami, danymi, narzędziami i zasobami, których potrzebują do wykonywania swojej pracy.

Wiele firm stosuje tradycyjne modele zabezpieczeń w celu ochrony swoich sieci korporacyjnych. Biznesowe sieci VPN rozszerzają praktyki bezpieczeństwa, dając pracownikom zdalnym i tym z oddziałów wirtualną sieć, dzięki której mogą uzyskać dostęp do sieci korporacyjnej za pośrednictwem publicznego lub prywatnego połączenia internetowego w dowolnym miejscu na świecie.

Jak działa VPN?

Korzystanie z Internetu powoduje ciągły proces wymiany danych przez Twoje urządzenie z innymi stronami w sieci. VPN tworzy bezpieczny tunel pomiędzy smartfonem lub laptopem a Internetem. VPN umożliwia wysyłanie danych poprzez szyfrowane, bezpieczne połączenie do zewnętrznego serwera: serwera VPN. Stamtąd Twoje dane zostaną przesłane dalej do miejsca docelowego w Internecie.

Czy VPN spowalnia Internet?

Niektóre VPN faktycznie spowalniają prędkość, gdyż Twoje połączenie jest przekierowywane przez zdalny serwer. Jednak nie zawsze tak jest. Na rynku dostępne są VPN, które dbają o to, by połączenie było szybkie. Jeśli Twoja prędkość Internetu jest sztucznie ograniczona przez dostawcę usług internetowych lub inną stronę, VPN może nawet sprawić, że Twoje połączenie będzie szybsze.

Jak włączyć sieć VPN?

Po wybraniu usługi pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest pobranie aplikacji firmy. Zazwyczaj w witrynie usługi VPN znajduje się strona, która to umożliwia. Możesz pobrać tam też aplikację na swoje urządzenia mobilne. Po zainstalowaniu aplikacji zazwyczaj pojawia się prośba o podanie danych do logowania. W większości przypadków VPN jest to nazwa użytkownika i hasło utworzone podczas rejestracji w serwisie.

Co to jest VPN w smartfonie?

Usługi VPN dla smartfonów to sposób na ochronę Twoich działań w Internecie. Ponieważ dane osobowe są przesyłane podczas korzystania z telefonu, hakerzy uwielbiają je atakować. Niezależnie od tego, czy korzystasz z połączenia komórkowego, czy Wi-Fi, Twój smartfon pozostawia Cię otwartym na kradzież tożsamości i inne cybernetyczne zagrożenia. VPN może pomóc Ci zachować bezpieczeństwo: za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu, narażasz się na wszelkiego rodzaju złośliwe cyber zagrożenia.

Czy za VPN się płaci?

Większość dostawców VPN wymaga miesięcznej opłaty, jeśli chcesz korzystać z ich bezpiecznej sieci serwerów. Dostępni są także dostawcy, którzy oferują swoje oprogramowanie w wersji darmowej. Jest to jednak rozwiązanie obwarowane pewnymi ograniczeniami.

CRM w chmurze ASARI a VPN

Nasze oprogramowanie dla firm jest dostępne jako usługa w chmurze. Z ASARI CRM łączysz się przez przeglądarkę i możesz to zrobić z wykorzystaniem VPN. System ASARI jest bezpieczny, a logowanie do niego szyfrowane, ale uzupełnienie tego o VPN jest możliwe.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!