Co to jest SMTP?

SMTP to protokół będący częścią TCP/IP. Protokół SMTP przenosi pocztę elektroniczną w sieciach i między nimi. Współpracuje on ściśle z tzw. agentem przesyłania poczty (Mail Transfer Agent, MTA), aby wysłać wiadomość do właściwego komputera i skrzynki odbiorczej.

Co oznacza skrót SMTP?

Skrót SMTP oznacza Simple Mail Transfer Protocol. To protokół poczty elektronicznej używany do wysyłania wiadomości e-mail z jednego konta pocztowego na drugie przez internet. Protokół SMTP określa i kieruje sposobem, w jaki poczta e-mail jest przenoszona z MTA komputera do MTA na innym komputerze. Wiadomość może być przekazywana z komputera użytkownika do miejsca docelowego etapami. Na każdym etapie protokół Simple Mail Transfer Protocol wykonuje swoją pracę.

Jak działa SMTP?

Protokół SMTP działa w trzech etapach, wykorzystując model klient/serwer:

1. serwer poczty e-mail używa protokołu SMTP do wysyłania wiadomości z klienta poczty e-mail do serwera poczty e-mail.

2. Serwer poczty e-mail używa protokołu SMTP jako usługi przekaźnikowej w celu wysłania wiadomości e-mail do serwera odbierającego wiadomości e-mail.

3. Serwer odbiorczy używa klienta poczty e-mail do pobierania poczty przychodzącej za pomocą protokołu IMAP i umieszczania jej w skrzynce odbiorczej odbiorcy.

Co to jest serwer poczty SMTP?

Serwer pocztowy SMTP ma adres, który można ustawić w używanym kliencie poczty lub aplikacji i który jest zwykle sformatowany jako smtp.serveraddress.com. Na przykład serwer SMTP, którego używa Gmail, to smtp.gmail.com.

Jaki port wykorzystuje SMTP?

Protokół wykorzystuje serwery SMTP, które komunikują się ze sobą w celu wysłania wiadomości e-mail od nadawcy do odbiorcy. Zazwyczaj ta komunikacja serwerów SMTP odbywa się na porcie 25. Port 25 jest standardowym kanałem używanym do przesyłania wiadomości e-mail. Niestety, ponieważ port 25 jest domyślnym kanałem dostarczania wiadomości e-mail, jest on często nadużywany przez osoby o złych zamiarach. Z tego powodu wielu dostawców usług internetowych zdecydowało się zablokować port 25.

Jak sprawdzić SMTP poczty?

Adres serwera SMTP można zazwyczaj znaleźć w sekcji konta lub ustawień klienta poczty.

Co to jest SMTP?

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!