Co to jest SFA?

SFA to skrót od Sales Force Automation, które są aplikacjami służącymi do zarządzania sprzedażą. Dzięki nim można zastosować automatyzację przepływu pracy, która usprawniają proces sprzedaży, zarządzania zespołem, leadami oraz dostarczają analizy niezbędnej do prognozowania sprzedaży.

SFA jest używany przez zespoły sprzedażowe i składa się z zestawu funkcji stworzonych dla wsparcia działań sprzedażowych, takich jak zarządzanie szansami i kontaktami, zadaniami i integracja poczty elektronicznej.

SFA - Sales Force Automation

SFA a system CRM

Zazwyczaj SFA jest częścią systemu CRM (Customer Relationship Management), który automatycznie rejestruje wszystkie etapy procesu sprzedaży. Razem służą one do śledzenia całej komunikacji z klientem. Głównym celem SFA i CRM jest wspieranie zespołów sprzedaży i tworzenie zautomatyzowanych przepływów pracy. Istnieje jednak między nimi istotna różnica. CRM koncentruje się przede wszystkim na zadowoleniu klienta i jego utrzymaniu. Pomaga zarządzać i pielęgnować relacje między firmą a jej klientami poprzez gromadzenie danych (zapytania, historia zakupów, skargi itp.). Dzięki możliwości nadzorowania i analizowania tych danych zespoły marketingu i sprzedaży mogą poprawić doświadczenia swoich klientów.

Z drugiej strony, celem SFA jest uczynienie procesów sprzedaży jak najbardziej przejrzystymi i efektywnymi. Oprogramowanie SFA składa się z narzędzi do zarządzania sprzedażą, dzięki czemu dyrektorzy sprzedaży mogą uzyskać jasny obraz ostatnich sprzedaży, wyników pracy przedstawicieli handlowych oraz perspektyw rozwoju sprzedaży.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!