Co to jest HTTPS?

HTTPS to protokół internetowy używany przez przeglądarki internetowe do przesyłania i odbierania danych w internecie. Wtedy połączenie jest szyfrowane za pomocą bezpiecznego certyfikatu SSL (Secure Sockets Layer). Takie rozwiązanie pomaga uniemożliwić hakerom pozyskiwanie prywatnych informacji.

Co to znaczy skrót HTTPS?

HTTP to skrót od angielskiej nazwy Hypertext Transfer Protocol. Litera “S” na końcu skrótu HTTPS to “Secure” (bezpieczny). Jeśli odwiedzane witryny nie mają oznaczenia HTTPS, to dane na nich wprowadzane nie są bezpieczne.

Co to HTTP i HTTPS?

Protokół HTTP, czyli Hypertext Transfer Protocol, jest przydatny, gdy użytkownik ma tylko uzyskać dostęp do informacji z danej witryny. Nie jest to jednak bezpieczne gdy chce on przesłać swoje dane osobowe.

Protokół HTTPS nie jest nie do zhakowania, ale nadal stanowi solidny sposób przesyłania danych osobowych przez Internet. HTTPS zapobiega wykorzystywaniu przez hakerów luk w oprogramowaniu, forsowaniu kontroli dostępu użytkowników i łagodzi ataki DDOS (Distributed Denial of Services).

Co to jest HTTPS?

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!