Co to jest Data Center?

Data Center to obiekt składający się z pomieszczeń, budynku lub grupy budynków, w których znajduje się scentralizowana infrastruktura informatyczna, którą, zazwyczaj są serwery, pamięć masowa i sprzęt sieciowy. Podstawową rolą Data Center, jest obsługa wszystkich najważniejszych aplikacji biznesowych i obciążeń roboczych, które wszystkie firmy wykorzystują do prowadzenia swojej działalności.

Rodzaje Data Center

Centra danych różnią się wielkością: od małej serwerowni po grupy rozproszonych budynków. Jednak niezależnie od wielkości centrum danych każde z nich ma tę samą cechę: jest to krytyczny aktyw biznesowy, w który firmy inwestują duże środki. Nowoczesne Data Center ewoluowało od obiektu zawierającego infrastrukturę lokalną do takiego, który łączy systemy lokalne z infrastrukturą chmury, gdzie sieci, aplikacje i obliczenia działają wirtualnie. Data Center dzieli się na:

    • Centra danych klasy korporacyjnej – są zazwyczaj budowane i wykorzystywane przez jedną organizację do własnych celów wewnętrznych. Są one powszechne wśród gigantów technologicznych.

    • Kolokacyjne Data Center – funkcjonują jako rodzaj nieruchomości, gdzie przestrzeń i zasoby Data Center są udostępniane na wynajem.

    • Centra danych z zarządzanymi usługami – oferują takie usługi, jak przechowywanie danych, przetwarzanie i inne, obsługując klientów bezpośrednio.

    • Data Center w chmurze – są rozproszone i czasami są oferowane klientom z pomocą zewnętrznego dostawcy usług zarządzanych.

Zdalne Data Center dla oprogramowania

We współczesnym świecie biznesu popularna jest usługa CRM w chmurze. ASARI CRM to właśnie tego typu oprogramowanie dla firm, do którego masz dostęp przez internet, łącząc się z komputera, tableta, czy smartfonu. Dzięki temu pracownicy mogą w dowolnym momencie zalogować się do systemu CRM oraz programu dla biur nieruchomości.

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!