Wejdź z ASARI CRM na wyższy poziom działań mailingowych

Podziel się treścią:   

Mailing w ASARI CRM

Kolejna wersja ASARI CRM przynosi nowinkę w postaci wygodnego dostępu do szablonów e-maili z jednego miejsca. Poza tym zyskasz możliwość nadawania uprawnień do korzystania z przygotowanych treści dla konkretnych użytkowników, co ułatwi zarządzanie komunikacją z Klientem. W naszym odświeżonym edytorze szablonów maili skorzystasz także z shortcode’ów, którymi zwiększysz atrakcyjność przesyłanych do użytkowników treści.

Mailingi w firmach to obecnie najpopularniejszy obok Google, social mediów i samej strony kanał informowania i obsługi Klientów. E-maile pomagają w  sprzedaży, kreują wizerunek marki, a także zachęcają do działania. Dzięki segmentowaniu Klientów na podstawie informacji o nich i historii zakupów możesz budować i bardzo precyzyjne targetować mailingi, które zwiększą Twoją konkurencyjność na rynku. Dlatego w ASARI CRM postanowiliśmy wraz z nową aktualizacją 5.51 przemodelować sekcję szablonów e-mail, co pozwoli zarządzać nimi w wygodniejszy sposób i kreować zupełnie nową jakość komunikacji.

Nowa sekcja: Szablony e-mail i uprawnienia dostępu

W ASARI CRM istniały do tej pory dwa rodzaje szablonów e-mail: do bieżącej komunikacji oraz automatyczne (Szablony dokumentów i Automaty). W najnowszej wersji te szablony zostały połączone w zupełnie nowym panelu Szablony e-mail, który znajduje się w ustawieniach jako osobna zakładka. Tworząc szablon, określasz czy ma być dostępny dla bieżących wysyłek, czy w automatach, lub w obu tych miejscach. Dzięki temu unikniesz konieczności dublowania maili. Usprawni to pracę, uczyni ją bardziej intuicyjną, a także ułatwi zarządzanie szablonami. Jednocześnie dzięki nowym możliwością wprowadzisz wiele optymalizacji, które sprawią, że komunikacja będzie efektywniejsza, a pracownicy będą skuteczniej nawiązywać relacje z Klientami.

Żeby bliżej zapoznać się z obsługą zakładki Szablony e-mail, skorzystaj z naszej instrukcji. Dowiesz się tam jak zarządzać nowym panelem, jak tworzyć ciekawe szablony oraz jak przenieść zdefiniowane wcześniej szablony do nowej sekcji.

Poza zmianą miejsca generowania szablonów dodaliśmy także możliwość nadawania uprawnień dostępu dla konkretnych grup użytkowników, całych działów, a nawet poszczególnych pracowników. Z punktu widzenia ergonomii pracy jest to bardzo istotna zmiana. Im więcej szablonów tym pracownikowi trudniej się po nich poruszać, a przez to łatwiej o pomyłkę. Teraz możesz udostępnić poszczególne szablony konkretnym osobom, by w łatwy sposób mogły one kierować przekaz do Klientów.

Edycja szablonów e-mail i praktyczne shortcode’y

Każdy z nas dostaje codziennie kilka newsletterów lub indywidualnych ofert handlowych. Co decyduje o tym, że w nie klikamy? Tytuł. Ten krótki tekst musi w szybki sposób zaangażować użytkownika i zachęcić do działania. Nowe usprawnienie w ASARI CRM powoduje, że zdefiniowany temat wiadomości automatycznie pobiera się z szablonu i podstawia w kreatorze wysyłki. . 

Wysłanie maila do Klienta to żadna sztuka. Istotne jest, by treść prezentowała się w ciekawy sposób, była wsparta grafiką, a także wezwaniem do działania lub innymi angażującymi uwagę elementami. By było to możliwe wdrożyliśmy w ASARI CRM możliwość korzystania z shortcode’ów. Te “krótkie kody” wykorzystasz w akcjach marketingowo-sprzedażowych. Ich istota polega na umieszczaniu dowolnych informacji w automatyczny sposób we wskazanych przez Ciebie miejscach. Pozwoli to na przykład powitać Klienta imiennie, zachęcić go do kontaktu z konkretnym handlowcem, zapytać go o aktualność preferencji zakupowych, poszukiwań czy sprzedawanych nieruchomości. Taka personalizacja czyni z wiadomości e-mail angażujący personalnie odbiorcę  do zakupu, odwiedzenia strony, lub odnowienia kontaktu.

Kameleon radzi: dlaczego e-mail marketing jest taki ważny?

1. E-mail jest osobisty – wiadomości na skrzynkę odbiorczą użytkownika pozwalają w bezpośredni i indywidualny sposób poinformować go o ofercie. Nie są one ograniczone zasięgami, czy opłacaniem reklam jak na Google lub FB.

2. Mailing jest celowy – żeby Klient otrzymał od Ciebie e-mail, musi się wejść z Tobą w interakcje. Może to być na przykład zapytanie o ofertę lub zapisanie się do newslettera. Taka osoba jest bardziej zainteresowana otrzymywaniem od Ciebie wiadomości i mocniej otwarta na Twoje oferty.

3. E-mail pozwala na targetowanie – jeżeli użytkownik wykazał zainteresowaniem Twoim produktem lub usługami, to wiesz, co mniej więcej go interesuje. Dobry system CRM jak ASARI pozwoli zbadać preferencje Klientów, więc dostarczysz im precyzyjnych informacji o ofercie, zgodnie z ich zainteresowaniami. Taka segmentacja zbliża ludzi do marki i pozwala stworzyć więź.

4. To Ty zarządzasz swoim mailingiem – korzystając z Google lub FB jesteś uzależniony od polityki tych korporacji. Gdy coś się zmieni w sposobie docierania do Klientów, to tracisz konkurencyjność. Jak właściciel listy mailingowej sam decydujesz o sposobie, treści i metodach angażowania Klientów.

5. Więcej osób ma adres e-mail niż konto na FB – szacuje się, że własny adres ma około 3,8 miliarda użytkowników, a profil na Facebooku około 1,4 miliarda. To właśnie dlatego każdy inteligentny biznes na świecie posiada listę adresów. E-mail marketing to najlepsza inwestycja w komunikację, generująca większy wzrost niż w przypadku innych kanałów internetowych.

Teraz już wiesz, z czym wiążą się zmiany w ASARI CRM. Ich celem jest ułatwienie Twojej pracy i zespołu, którym zarządzasz. W efekcie stworzysz wydajną komunikację za pomocą wiadomości e-mail, którymi trafisz do Klientów i pozyskasz ich uwagę. Więcej na o tym jak posługiwać się naszym nowym narzędziem dowiesz się z instrukcji.

Podziel się treścią:   

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!