CEO ASARI: 2020 był rokiem zmian i śmiałych decyzji. Dzięki nim z impetem wchodzimy w 2021.

Podziel się treścią:   

Podsumowanie 2020 roku i plany na przyszły rok

Początek roku to czas podsumowań i wyciągania wniosków. 2020 daje w tej kwestii pole do popisu – za nami miesiące, które upłynęły pod znakiem nowych wyzwań i śmiałych decyzji. Choć nasza branża jest dość stabilna, my także musieliśmy szybko zareagować na zmieniające się warunki.

Moim zdaniem 2020 rok przejdzie do historii nie tylko przez COVID-19, ale także wielkie transformacje, które zapoczątkował.

Nasze zmiany 2020

Miesiące, które podsumowujemy, przyniosły zmiany modelu biznesowego i całkowite przeorganizowanie firmy na system pracy zdalnej. Podjęte działania pozwoliły nam nie tylko przetrwać, ale także planowo wprowadzić nowe produkty i rozwiązania. Potwierdza to, że dogłębne analizowanie sytuacji (na świecie i firmowym podwórku) przynosi realne efekty i pozwala podejmować przemyślane decyzje z większym spokojem.

Udostępnione narzędzia i rozwiązania pomogły wielu z naszych kontrahentów przetrwać najtrudniejszy czas i przystosować się do zmiennych okoliczności. Mamy tu na myśli choćby wprowadzoną funkcję geolokalizacji, która pozwala odzyskać kontrolę nad postępami działań zespołu wykonującego swoje obowiązki zdalnie. 

ASARI Tracker - monitoring telefonu ułatwia zarządzanie zespołem pracowników

Dodatkowo udostępniony w czasie pierwszego lockdownu darmowy pakiet wsparcia od ASARI i EVRYPLACE, który obejmował Wirtualne Spacery, Co-Viewingu oraz VR, pozwolił na dalsze działanie biurom nieruchomości. Obostrzenia wprowadzone przez rząd w ramach walki z rozprzestrzeniającym się wirusem uderzyły w tę branżę ze zdwojoną siłą.

W tym specyficznym czasie udało nam się także dopasować naszą ofertę do oczekiwań rynku wychodzącego poza sferę nieruchomości, która do tej pory była nam najbliższa. To potwierdziło wszechstronność i elastyczność systemu ASARI CRM ver. Kameleon i jego łatwą implementację również w innych sektorach gospodarki.

Kwarantanna nie pokrzyżowała planów związanych z uruchomieniem naszej pierwszej platformy szkoleniowej: Akademia ASARI & Sandler Training. Spotkania zostały zreorganizowane ze stacjonarnych na tryb zdalny i bez straty czasu oraz jakości, przeprowadzone do samego końca. Już planujemy kolejne edycje.

Niespotykana sytuacja wymagała od nas podjęcia wyjątkowych działań i form pomocy. Wiedząc, że szpitale nie dysponują centralnym systemem weryfikacji łóżek i sprzętu medycznego, zaoferowaliśmy Ministerstwu Zdrowia całkowicie za darmo ASARI CRM jako system do zarządzania informacją o wolnych zasobach szpitali, w tym łóżkach dla pacjentów COVID-19.

Wnioski

Miniony rok potwierdził, że rozsądne wykorzystanie czasu, nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz podejmowanie decyzji w poszanowaniu analityki pozwalają umocnić się, a nawet wzrosnąć, mimo niekorzystnej sytuacji.

Ważne jest także to, kto jest naszym partnerem. Dziękujemy, że wspólnie mogliśmy stawić czoła wyzwaniom biznesowym, które w wyniku pandemii i zawirowań na rynku były – delikatnie mówiąc – ambitne.

Nasze plany 2021

Rozwój firmy a system CRM

Nowy rok to zupełnie nowe rozdanie. W ASARI z odwagą patrzymy w przyszłość, ponieważ wiemy, że należy ona do analityki danych. System CRM, a w nim BI (Business Intelligence) oraz BPM (Business Process Management) będą nierozłączną częścią tego procesu i rozwoju firm. Ważne jest, by zawczasu zdecydować się na dobre rozwiązania systemowe, wykształcić kadrę i zająć się analizą zebranych informacji. Dzięki temu konkurencja nas nie wyprzedzi.

Mając na uwadze konieczność szybkiego wdrożenia oraz wsparcia managerów, planujemy rozwinąć dział darmowych oraz płatnych szkoleń. Za tę pomoc będzie odpowiedzialna Akademia ASARI – nasz uniwersytet biznesu.

Już niedługo pojawią się informacje o nowych produktach i usługach ASARI. Ich wprowadzenie jest naturalną odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw, które chcą się nieustannie rozwijać i sprostać zdalnym okolicznościom.

Niech wiatr pomyślności dmucha w nasze skrzydła w nowym, miejmy nadzieję lepszym roku.

Mikołaj Stępień
CEO ASARI

Podziel się treścią:   

Podejmij słuszną decyzję

Załóż konto i przetestuj nasz system CRM za darmo!